معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه برای برگزاری هر چه با شکوه تر روز خبرنگار ستاد بزرگداشت روز خبرنگار تشکیل شده است، گفت: امسال روز خبرنگار در تبریز برای تقدیر از حدود ۳دهه فعالیت خبرنگار فقید با اخلاق مرتضی اعلمی به نام وی برگزار می شود.

به گزارش تبریزمن، ‘محمدحسن چمیده فر’ تاکید بر اهمیت روز خبرنگار اظهار کرد: تمام دستگاه ها و نهادهای مسئول برای تکریم و حفظ شان و جایگاه خبرنگار همکاری کامل داشته باشند و یک برنامه واحد برای برگزاری برنامه بزرگداشت روز خبرنگار داشته باشند.

وی افزود: این ستاد متشکل از استانداری آذربایجان شرقی، خانه مطبوعات استان، انجمن صنفی روزنامه نگاران ، انجمن صنفی مدیران مسئول ، خبرگزاری ایرنا، صدا و سیمای مرکز استان، شهرداری تبریز، یک نفر نماینده پیشکسوتان حوزه رسانه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی است و تاکنون دو جلسه تشکیل داده است.

وی افزود: آئین گرامیداشت روز خبرنگار امسال به شیوه ای متفاوت و صرفا با محوریت خبرنگار برگزار و در آن از تعدادی از پیشکسوتان عرصه مطبوعات و خبرنگاران فقید تقدیر می شود .

چمیده فر با اشاره به اهمیت و جایگاه خبر و اطلاع رسانی گفت: آگاهی در هر جامعه موجب امنیت می شود و پیامد امنیت نیز آسایش و آرامش جامعه است و این روزنامه نگاران و خبرنگاران هستند که نقش آگاهی رسانی و افزایش ضریب امنیت و آسایش جامعه را بر عهده دارند، بنابراین نقش و جایگاه این قشر بسیار ارزشمند و برجسته است .

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: رسانه ها زمانی موفق خواهند بود که علاوه بر استفاده از فناوری های پیشرفته، با اصول روزنامه نگاری و شیوه درست و اصولی اطلاع رسانی آشنا باشند و بتوانند آنها را برای پیشرفت اهداف خود بکار گیرند .

چمیده فر گفت: در حال حاضر ۲۸۷ رسانه دارای مجوز در آذربایجان شرقی فعالیت می کند که از این تعداد ۲۰۳ نشریه شامل ۱۳ روزنامه، ۴۵ هفته نامه، ۳۳ دو هفته نامه، ۳۷ ماهنامه، ۵ دوماهنامه، ۵۰ فصلنامه، ۱۷ دو فصلنامه و ۳ سالنامه است.

وی افزود: همچنین ۷۸ پایگاه خبری و ۶ نشریه الکترونیک در این استان فعال هستند و این رقم قابل توجه، استان آذربایجان شرقی را از لحاظ کیفی و کمی در زمره استان های فعال در حوزه مطبوعات و خبرگزاری ها قرار داده است.

آئین بزرگداشت روز خبرنگار و شهید صارمی، هفدهم مرداد ماه جاری همزمان با سراسر کشور در تبریز برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :