حبیب ستوده نژاد معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی گفت : آبان ماه ۹۵ ماه طلایی برای ورزش آذربایجانشرقی با ۴۷ مدال جهانی ، آسیایی و کشوری بود.

به گزارش تبریزمن، وی افزود : در آبان ماه ۹۵ افتخاراتی برای ورزش قهرمانی آذربایجانشرقی ثبت شده که کمتر در ماههای گذشته دیده شده و کسب مدالهای طلای جهانی بهروز تابانی در پرورش اندام و امیر محمد بخشی در قهرمانی نوجوانان تکواندو به همراه مدال نقره خانم افخم در رقابتهای دوگانه غرب آسیا و مدال با ارزش و تاریخی برنز مجتبی ولی پور در شیرجه قهرمانی سطح اول آسیا افتخار بزرگی برای ورزش استان بشمار میرود.

ستوده نژاد تصریح کرد :مقام چهارمی علیرضا علیزاده در بدنسازی قهرمانی جهان ، حضور ارزشمند مهدی انصاری در رقابتهای شنای قهرمانی آسیا در ژآپن ، ۲ مدال طلا و ۴ برنز در رقابتهای کاراته سبک شوتوکان قهرمانی جهان ، مدالهای طلا و ۲ برنز عبدالعلی ابراهیمی در فستیوال جهانی ووشو در چین ، ۳مدال برنز رقابتهای اسکیت هاکی قهرمانی آسیا ، ۲ مدال نقره مهدی رجبی در دوچرخه سواری قهرمانی آسیا و کسب مدالها در رشته های تفنگ بادی ، دوچرخه سواری جانبازان و معلولین ،نجات غریق ، تکواندو ، تیروکمان ، کاراته نوجوانان ، شمشیربازی ، ژیمناستیک و قایقرانی قهرمانی کشور در افتخارات بسیار ارزشمند ورزش استان در این ماه بود.

حبیب ستوده نژاد معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی همچنین تصریح کرد : با این افتخارات ارزشمند ، ورزش آذربایجانشرقی به سمت مدال آوری در بازیهای آسیایی جاکارتا و المپیک توکیو حرکت میکند.

وی تصریح کرد: سیاست و هدف نهایی ورزش استان حضور پرتعداد و کسب مدال در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و کسب مدال در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

ستوده نژاد افزود : همواره تاکید کرده ایم که ظرفیت ورزش آذربایجانشرقی بسیار بالاست و شان و مقام و منزلت ورزش استان قرار گرفتن در بین ۳ استان برتر کشور است که با تلاش همه ارگانها و نهادها ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در کشور نشان دهنده حرکت سیستماتیک و مدون و برنامه ریزی شده به همراه ورود علم ورزش با رویکرد فرهنگی است.

معاون امور ورزشی در ادامه بیان داشت : ورزش آذربایجانشرقی در حال تبدیل شدن به ورزش علمی و دانشگاهی است و در این مقوله موفق عمل کرده و با اتکاء به اعضای شورای راهبردی ، کارشناسان و صاحب نظران ورزش استان و حمایتهای مراکز علمی و آموزش و پرورش توانسته برنامه راهبردی علمی کردن ورزش استان را به خوبی طی کند

.
وی افزود: هسته کلیدی ورزش استان توسعه ورزش قهرمانی و همگانی است و همواره تاکید کرده ایم که ظرفیت ورزش آذربایجانشرقی بسیار بالاست و شان و مقام و منزلت ورزش استان قرار گرفتن در بین ۳ استان برتر کشور است .

وی گفت : استراتژی ،سیاست کاری و عملیاتی ورزش استان در توسعه ورزش همگانی بر اساس منویات مقام معظم رهبری در سیاست های کلی برنامه ششم خواهد بود.

ستوده نژاد تصریح کرد : با توجه به فرمایش های مقام معظم رهبری و دستورات وزیر ورزش و جوانان در زمینه لزوم توجه به ورزش همگانی و ایجاد شور و نشاط و سلامت اجتماعی ، استراتژی مشخصی در این زمینه پیش روی ما قرار دارد و باید بکوشیم زمینه ورزش همگانی ، آن را بعنوان منشور برنامه های خویش در این بخش مورد توجه قرار دهیم .

وی در عین حال با اشاره به ضرورت سلامت و نشاط اجتماعی ، تصریح کرد : امروز جامعه به شدت نیازمند کاهش آسیب های اجتماعی است و یکی از عوامل این کاهش نیز ورزش است و چه مقوله ای مهمتر از این که با بسیج تمام سازمان ها و ارگان ها ، از ظرفیت های موجود در جهت جلب خانواده ها به ورزش همگانی استفاده کنیم .

ستوده نژاد در عین حال با تاکید بر اینکه رسیدن به اهداف ورزش همگانی کار سخت و پیچیده ای نیست ، از فرهنگ سازی و سیاستگذاری بعنوان دو ماموریت نام برد و گفت : باید کوشید تا با کمک رسانه های دیداری و شنیداری و رسانه های مکتوب ، توجه همگان به ورزش همگانی جلب کنیم .

ستوده نژاد در ادامه بیان داشت : تشویق و ترغیب و دعوت مردم به انجام ورزش، اصلی ترین برنامه های استان در حوزه ورزش در سال آتی خواهد بود.

معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی تصریح کرد : ورزش استان نیز همپای ورزش کشور به دنبال کسب مدال دربازیهای آسیایی ۲۰۱۸ و المپیک و پارلمپیک ۲۰۲۰ ، استمرار توسعه ورزش همگانی و قهرمانی با رویکرد علمی ، فرهنگی و دینی ، توسعه اخلاق در ورزش ، استعدادیابی ، اجرای طرح توسعه ورزش برای همه ، برگزاری همایشهای پیاده روی و دوچرخه سواری بزرگ ، جشنوارهای روستایی و عشایری ، اجرا و بازرسی طرحهای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را از مهمترین برنامه های اداره کل ورزش و جوانان استان خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :