مربی تیم ملی ریکرو می‌گوید در صورتی که ورزشکاران از نظر ذهنی و روانی آماده باشند در مسابقات آسیایی تایلند می‌توانند سهمیه المپیک بگیرند.

خبرگزاری فارس: آبتین: کمانداران از نظر ذهنی آماده باشند، سهمیه می‌گیرند/ایران وضعیت خوبی دارد

به گزارش تبریزمن، در اردوی بانوان زهرا نعمتی، خرمشاهی و عبدالکریمی حضور دارند و خودشان را برای مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند که سهمیه المپیک نیز در آن توزیع می‌شود آماده می‌کنند. در بخش مردان نیز پیرعلی، میررحیمی، اشرفی و اسدزاده در تمرینات شرکت دارند.

وی افزود: مسابقات تایلند آبان‌ماه برگزار می‌شود و برای آمادگی بیشتر در این رقابت‌ها به چند کشور درخواست برگزاری اردوی مشترک را داده‌ایم و البته قبل از آن در مسابقات جایزه بزرگ شرکت می‌کنیم که در کیش برگزار می‌شود. اردوهای ملی نیز از هفته آینده در کیش پیگیری خواهد شد. امیدوارم اردوی خارجی نیز هماهنگ شود تا با قوی‌ترین تیم‌ها تمرین کنیم.

مربی تیم ملی ریکرو در پاسخ به سوال دیگر فارس، مبنی براینکه امیدوار هستید ایران بتواند سهمیه المپیک را در تایلند بگیرد و شرایط ملی‌پوشان را چطور ارزیابی می‌کنید، تصریح کرد: ورزشکاران از نظر فنی و تکنیکی خوب هستند و اگر از نظر ذهنی نیز آماده شوند می‌توانند هم سهمیه بگیرند و هم در المپیک عملکرد خوبی داشته باشند.

آبتین در پاسخ به این سوال که از کمیته ملی المپیک درخواست روانشناس کرده‌اید یا خیر، گفت: ما درخواست روانشناس داشته‌ایم و هم بدنساز. البته مربیان نیز ارتباط نزدیکی با ورزشکاران دارند و آنها را آماده می‌کنند.

به نقل از خبرگزاری فارس، وی درباره اینکه کدام کشورها در جهانی سهمیه گرفته‌اند و شانس ایران در تایلند چقدر است، عنوان کرد: در مردان کره، چین‌تایپه و چین سهمیه تیمی را گرفته‌اند.

در بخش بانوان هند، ژاپن، چین و کره‌جنوبی سهمیه تیمی را به دست آورده‌اند. البته در مسابقات تایلند سهمیه تیمی توزیع نمی‌شود، اما در انفرادی ایران وضعیت خوبی دارد و از نظر روانی نیز ورزشکاران آماده باشند می‌توانند سهمیه را بگیرند. مسابقات کسب تیمی اردیبهشت سال آینده در ترکیه برگزار می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :