گسترش فولاد و فولاد خوزستان یکی از حساس ترین بازی های امروز را برگزار خواهند کرد. چراکه هر دو به دنبال کسب سه امتیاز و فرار از منطقه‌ی سقوط هستند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: فراز کمالوند که عملکرد نه چندان مطلوبی در ابتدای فصل به همراه گسترش فولاد داشته و از شش بازی فقط چهار تساوی را بدست آورده است، از ساعت ۱۶:۱۵ دقیقه و به قضاوت پیام حیدری و در ورزشگاه بنیان دیزل مقابل فولاد خوزستانی قرار خواهد گرفت که با نعیم سعداوی سرمربی بومی خود، با شش امتیاز در رده‌ی سیزدهم جدول رده بندی قرار دارد.

این دو تیم پیش از این شش بار مقابل یکدیگر قرار گرفته اند که سه بازی با تساوی به اتمام رسیده و یک برد برای گسترش فولاد و دو برد برای فولاد خوزستان ثبت شده است.

در نبردهای پیشین دو تیم مربیان مختلفی از جمله دراگان اسکوچیچ، مهدی تارتار، حسین فرکی، رسول خطیبی سابقه‌ی مربیگری دو تیم را بر عهده داشته اند.

گسترش فولاد

در این شش بازی گسترش فولاد و فولاد خوزستان هر کدام موفق به زدن شش گل به یکدیگر بودند.

در تاریخ این بازی جابر انصاری با دو گل بیشترین تعداد گل را به ثمر رسانده است و مگنو باتبیستا، سعید دقیقی، حسین ابراهیمی، محمد قاضی، سروش رفیعی، مهرداد جماعتی، احمد کامدار، چاوز، درویشی و ساسان انصاری هرکدام یک گل را به ثمر رسانده اند.

گسترش فولاد عملکرد بسیار ضعیفی در خط حمله دارد. به طوریکه در این شش بازی فقط دو گل را به ثمر رسانده که ضعیف ترین خط حمله‌ی لیگ تا این لحظه را در اختیار دارد. هرچند با چهار گل خورده یکی از بهترین خطوط دفاعی را در اختیار دارد.

ولی در آنسوی میدان فولاد در این شش دیدار شش بار توپ را از خط دروازه عبور داده و عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشته هرچند با هشت گل خورده یکی از تیم های ضعیف لیگ در خط دفاعی است.

نبرد این دو تیم کم از کارت هم نبوده. داوران در شش دیدار گذشته‌ی دو تیم ۲۵ بار از کارت زرد استفاده کرده اند که به طور میانگین در هر بازی ۴٫۱۶ کارت زرد به بازیکنان داده میشود که یکی از خشن ترین بازی های لیگ به شمار میرود.

مگنو باتیستا با سه، ایمان موسوی و اسماعیل شریفات با دو کارت زرد بیشترین کارت را در این بازی ها گرفته اند و خانزاده، ملکی، درویشی، پیرزاده، خالدی، بدرلو، آل نعمه، مساریچ، سلیمی، رفیعی، شفیعی، شجاعیان، کرمی و کامل هرکدام یک بار با کارت زرد داور مسابقه جریمه شده اند.

نعیم سعداوی که برای اولین بار به عنوان سرمربی فولاد انتخاب شده است، برای اولین بار به مصاف گسترش فولاد خواهد رفت. ولی در سوی مقابل فراز کمالوند تاکنون سه بار مقابل فولاد قرار گرفته که در هر سه به عنوان سرمربی گسترش بوده است.

وی در این سه بازی یک بار موفق به پیروزی شده و دو بار هم به تساوی رضایت داده است و هیچگاه به فولاد خوزستان شکست نخورده است که به مرور آنها میپردازیم.

هفته‌ی ۲۳ لیگ چهاردهم : گسترش فولاد در خانه مقابل فولاد اسکوچیچ قرار گرفت و با نتیجه‌ی سه بر یک مقابل این تیم به برتری رسید. جابر انصاری ( دو گل ) و مگنو باتیستا برای گسترش فولاد و محمد قاضی برای فولاد گلزنی کردند.

هفته‌ی پانزدهم لیگ پانزدهم : گسترش فولاد در این بازی نیز در خانه مقابل فولاد اسکوچیچی قرار گرفت که با نتیجه‌ی تساوی یک بر یک متوقف شد. در آن بازی سعید دقیق برای گسترش و حسین ابراهیمی برای فولاد گلزنی کردند.

هفته‌ی سی‌ام لیگ پانزدهم : گسترش در این هفته به اهواز سفر کرد و در هوای گرم اهواز مقابل فولاد قرار گرفت که در این بازی هم مثل دو نبرد قبلی اسکوچیچ سرمربی فولاد بود که در نهایت این بازی هم با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا دو تیم امتیاز ها را بین خود تقسیم کنند. ساسان انصاری برای فولاد و محمد امین درویشی برای گسترش فولاد گلزنی کردند.

ساسان انصاری که به دلیل بازگشت رامین رضاییان مجبور شد تا از پرسپولیس جدا شود و به فولاد بازگردد، عملکرد فوق العاده ای در دو بازی برای فولاد داشته و موفق به زدن دو گل و یک پاس گل برای تیمش بوده است. در طرف مقابل لوسیانو پریرا ( شیمبا ) زننده‌ی تمام گل های گسترش فولاد در این فصل بوده است و نبرد این بازیکن مقابل تیم سابقش میتواند بر زیبایی این بازی بیفزاید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :