مدیرکل دفتر هماهنگی خدماتی و عمرانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور  گفت:  سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، از نظر درجات فرماندهی، رتبه نخست کشوری را در اختیار دارد.

به گزارش تبریزمن، مسعود احمدی در مراسم اعطای درجات جمعی از افسران ارشد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با بیان این‌که  تبریز از نظر تعداد درجات آتش‌نشانی، از سایر شهرهای کشور برتر است، اضافه کرد: این امر نشان‌دهنده توجه مدیریت شهری به فعالیت پایه‌ای، تکیه بر نیروی انسانی اصیل و برخورداری از عوامل انسانی مجرب در مجموعه  آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز است.

وی با اشاره به این‌که متاسفانه در حوزه آتش‌نشانی قانون جامع و کاملی نداریم، یادآور شد: بر اساس مصوبه دولت، لایحه مدیریت یکپارچه شهری، تهیه شده و در سال ۹۵ فرآیند تصویب قانونی را طی خواهد کرد.

احمدی ادامه داد:  در این لایحه جایگاه شهرداری در حوزه مدیریت بحران ارتقا یافته و نقش اصلی در این حوزه به شهرداری داده شده تا بتواند با پشتوانه حقوقی بیشتری در این مورد عمل کند.

مدیرکل دفتر هماهنگی خدماتی و عمرانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، با اشاره به بازدیدهای خود از برخی ایستگاه‌های آتش‌نشانی تبریز گفت: این ایستگاه‌ها از حیث معماری و تجهیزاتی به خوبی احداث شده ولی با این حال، با توجه به کثرت جمعیت تبریز، تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی، تجهیزات و نیروی انسانی آن ها، باید تقویت شود.

وی تمرکز بافت مسکونی تبریز را از چالش‌های این شهر در حوزه مدیریت بحران و ارایه خدمات عنوان و خاطرنشان کرد: در هیچ شهری به اندازه تبریز، واحدهای مسکونی به صورت متمرکز افزایش نیافته است.

احمدی تصریح کرد: در شهری مانند تهران، شهرک‌های مسکونی در اطراف شهر ایجاد شده است؛ اما در تبریز بیشتر بافت مسکونی در قسمت‌های مرکزی و اصلی گسترش یافته است؛ این امر ایجاب می‌کند که در حوزه‌های خدماتی و ایمنی، رویکردهای متفاوتی مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان این‌که دولت و شهرداری‌ها هر یک به نوعی با تنگناهای مالی مواجه‌اند، خاطرنشان کرد: سال گذشته مبلغی از سوی دولت، برای تزریق به بخش آتش‌نشانی تصویب شد که متاسفانه تحقق نیافت؛ برای سال آینده نیز مبلغی پیش‌بینی شده است،  اما این که از مبلغ مصوب، چه میزان تخصیص پیدا کند، قابل‌پیش‌بینی نیست.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :