به گزارش تبریزمن، زرد پوشان سپاهان فصل گذشته در هفته های انتهایی در میان ناباوری همگان فاصله امتیازی خود با تیم های مدعی را کمتر کرده و رفته رفته خود تبدیل به مدعی اصلی قهرمانی شد. فصل گذشته سه تیم تراکتورسازی، نفت تهران و سپاهان اصفهان در هفته آخر از شانس قهرمانی برخوردار بودند که در این میان سپاهان در اولویت سوم بوده و شانس بسیار کمتری نسبت به دو تیم دیگر داشت.

با این حال شاگردان حسین فرکی در فصل جدید لیگ برتر نیز عملکرد قدرتمندانه ای داشته اند – هر چند باز هم در خصوص داوری های مغرضانه به نفع سپاهان، حرف و حدیث زیاد است – . زرد پوشان اصفهان در ۵ بازی گذشته خود از ۱۵ امتیاز ممکن ۱۳ امتیاز را به دست آورده و با تفاضل گل مثبت شش بدون وجود رقیب جدی در صدر جدول حضور دارند.

حال این تیم قدرتمند اصفهانی باید در هفته ششم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور در برابر تراکتورسازی صف آرایی کند. در ادامه نگاهی داریم به اخبار و حواشی تیم زرد پوش پیش از بازی با سرخپوشان آذربایجان:

باقریان: هواداران تبریزی مثل قبل برای ما عزیز هستند

مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان گفت: ما به محرم به عنوان یک بازیکن نگاه نمی کنیم.

 اصغر باقریان، در رابطه با وضعیت سپاهان در تعطیلات لیگ برتر اظهار داشت: شخصا چند روزی است که به مرخصی رفتم و از وضعیت باشگاه خیلی خبر خاصی ندارم. البته بازیکنان تمرینات خود را زیر نظر کادر فنی ادامه می دهند و فکر می کنم تا شروع دوباره بازی های لیگ به آمادگی کامل برسند. یک بازی تدارکاتی هم قرار بود مقابل پدیده انجام دهند که طبق آخرین خبری که من دارم این بازی لغو شده است.

وی درباره آخرین وضعیت پادوانی و پریرا عنوان کرد: ما لایحه حقوقی خود را درباره این دو بازیکن به دادگاه بین المللی ورزش ارائه کردیم. فکر می کنم یک هفته تا ده روز طول می کشد تا آنها جواب شکایت ما را بدهند. امیدواریم که با پاسخی که از این دادگاه می شنویم مشکل دو بازیکن برزیلی ما حل شود. وگرنه کادرفنی تصمیم خواهد گرفت که آنها را تا نیم فصل نگهداریم یا به همکاری ما با این دو بازیکن خاتمه دهیم.

مدیرعامل سپاهان درخصوص حساسیت هایی که پیش از دیدار سپاهان و تراکتورسازی به دلیل اتفاقات پایان فصل گذشته به وجود آمده تصریح کرد: مگر سپاهان چه نقشی در آن اتفاقات داشته که بخواهد حساسیت ها به سمت این تیم سوق پیدا کند. از نظر ما همچنان دوستی و خواهرخواندگی میان سپاهان و تراکتورسازی اعتبار دارد و هواداران تبریزی مثل قبل برای ما عزیز هستند. قطعا این دیدار در یک فضای دوستانه برگزار خواهد شد و امیدوارم هر تیم که لایق است برنده آن باشد.

وی در واکنش به انتقادهایی که از باشگاه سپاهان به خاطر جدایی حاج صفی و اضافه نشدن نویدکیا شده و نام آن را بازیکن سالاری گذاشته اند بیان داشت: از نظر من این اتفاق بازیکن سالاری نیست. درباره نویدکیا که من بارها توضیح دادم که او با سایر بازیکنان ما متفاوت است. در واقع ما به محرم به عنوان یک بازیکن نگاه نمی کنیم که اگر این طور بود باید با او قبل از اینها برخورد شدیدی انجام می دادیم. نویدکیا با سایر بازیکنان متفاوت است و به عنوان یک اسطوره به آن نگاه می شود. مردم هم به خاطر همین مسائل او را دوست دارند. چون در هر حالت که شده توانسته تاثیرگذاری اش روی تیم را نشان دهد.

مهندس باقریان در پایان اضافه کرد: درباره جدایی  حاج صفی نیز  چون قراردادی فیمابین باشگاه و این بازیکن در ابتدای فصل امضا شده بود که در آن بندهایی برای جدایی این بازیکن وجود داشت. در واقع باشگاه  در آن زمان پذیرفته بود که وی در صورت داشتن پیشنهاد خارجی می تواند جدا شود. این بندها هم خیلی غیرطبیعی نیست چون خیلی از بازیکنان این روزها در تمام باشگاه ها چنین بندهایی در قراردادهای خود قرار می دهند.

لغو بازی دوستانه پدیده و سپاهان

تیم پدیده در ادامه روند آماده‌سازی خود برای حضور در رقابت‌های جام حذفی و همچنین ادامه مسابقات لیگ برتر، قصد داشت تیم خود را به اصفهان برده و حریف تدارکاتی‌ تیمش، تیم سپاهان باشد اما، این بازی منتفی شده و تیم مشهدی در این شهر ماندنی شد.

خوروش: از نویدکیا بی‌خبریم

“رسول خوروش” اظهارکرد: تمرینات سپاهان از روز گذشته (شنبه) آغاز شد و تمام بازیکنان در این تمرین حاضر بودند و به خوبی زیر نظر کادر فنی به تمرین پرداختند. روحیه بازیکنان عالی است و تنها به موفقیت تیم فکر می‌کنیم و نمی‌گذاریم برخی مسائل روی تیم اثر بگذارد.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه جای خالی احسان حاج صفی را پر می‌کنید، افزود: بالاخره کادر فنی در این خصوص تصمیم لازم را می‌گیرد و مشکل خاصی نداریم. در جناح چپ بازیکنان خوبی مانند حسین پاپی، سعید قائدی فر و خلعتبری هستند که به خوبی می‌توانند در این جناح بازی کنند.

سرپرست تیم فوتبال سپاهان گفت: هنوز از محرم نویدکیا خبری نداریم. امیدوارم این بازیکن هر چه زودتر به تیم ملحق شود.

خوروش با بیان اینکه فوتبال قابل پیش بینی نیست، تصریح‌کرد: همیشه گفته‌ایم که برای قهرمانی تلاش می‌کنیم، اما مسلما هر چه رو به جلو می‌رویم بازی‌ها سخت تر می‌شود. سپاهان تیم بزرگی است که می‌تواند بهترین نتایج را بگیرد.

وی در باره مهدی شریفی، گفت: هنوز هیچ دعوت نامه‌ای از اتریش برای سپاهان نیامده است. اگر این دعوت نامه آمد آن را بررسی می‌کنیم. فعلا که شریفی با جدیت برای سپاهان بازی می‌کند.

سرپرست تیم فوتبال سپاهان، خاطرنشان‌کرد: امروز با تیم امید باشگاه یک بازی تدارکاتی داریم. این بازی‌ها در آماده ماندن تیم برای شروع مجدد مسابقات لیگ برتر تاثیر زیادی دارد.

تکلیف‌ شیمبا و پادوانی تاسه‌شنبه‌ مشخص می‌شود

اصغر باقریان در این باره  گفت: قرار است روز سه شنبه جواب دادگاه عالی ورزش در مورد پرونده این شیمبا و پادوانی به ما ارسال شود. ما خیلی امیدواریم که رای پرونده به نفع ما باشد. من بازهم می گویم که مشکل این ۲ بازیکن فقط نقص مدرک است نه چیز دیگری.

او در پاسخ به این سوال که باشگاه تا چه زمانی منتظر این ۲ بازیکن می ماند هم گفت: ما با کادرفنی صحبت کرده ایم و آنها به ما اعلام کرده اند که هرطور که شده منتظر این ۲ بازیکن بمانیم و نام آنها را از لیست خارج نکنیم. ما هم منتظر هستیم تا هرچه زودتر تکلیف آنها مشخص شود تا بعد از آن بتوانیم در این باره تصمیم بگیریم.

شریفی در سپاهان ماندنی شد

هافبک تیم سپاهان در این تیم ماندگار شد.

به گزارش کاپ،مهدی شریفی با رد پیشنهاد راپیدوین در این تیم تا پایان فصل ماندنی شد.

در حالیکه طی هفته های گذشته بحث پیوستن مهدی شریفی به تیم اتریشی مطرح بود،اما با بسته شدن پنجره نقل و انتقالات وی در سپاهان ماندگار شد.

حسین فرکی  این خبر را تایید کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :