حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت خواستار پرهیز از قضاوت شتاب زده درباره قتل پزشک اردبیلی شد و گفت: تیم بازرسی وزارت بهداشت پیگیر این ماجرا است و گزارش خود را در اسرع وقت به او خواهد داد.

به گزارش تبریزمن، وزیر بهداشت در پیام اینستاگرامی خود نوشت: این تصویر غم انگیز ، در یکی از گروه های اجتماعی مربوط به همکاران پزشک منتشر شده بود. خبر درگذشت همکارمان دکتر اصغر پیرزاده ، به اندازه کافی تاسف بار هست. چه برسد که این اتفاق به دست جوانی بیست و چند ساله افتاده و …

تا وقتی روابط اجتماعی نظام مند و مبتنی بر گفتگو شکل نگیرد ، خشونت جای منطق می نشیند و آنگاه باید نگران بود که چنین فجایع تاثر برانگیزی ، تکرار شود.

این حادثه تلخ و غیر انسانی که باید تقبیح شود ، یک زنگ خطر جدی است. اما فراموش نکنیم که این حادثه ، نتیجه بی توجهی به زنگ خطرهای جدی فراوانی است که چه بسا همه ما به آن کم توجه بوده ایم. اخلاق که بر زمین افتد ، خشونت قد می کشد.

بعد از این حادثه تاسف بار ، قضاوت شتاب زده برخی اشخاص و گروه ها ؛ طرح شایعاتی که ممکن است رسیدگی را از روال قانونی و مسیر حقیقت منحرف کند ، ربط دادن حادثه به فرایند حرفه ای ‘بیمار – پزشک’ و توسعه یک درگیری شخصی (بنا به اظهارات دادستان محترم) به ناهنجاری صنفی و عمومی نیز چیزی جز ‘قتل اخلاق’ نیست.

یقین دارم همکاران فهیم من که درد را خوب می شناسند در تشخیص ریشه های این بلیه اجتماعی نیز به خطا نمی روند.

ضمن ابراز همدردی با خانواده محترم دکتر پیرزاده ، همکاران و دوستان ایشان و همه پزشکان خدوم این مرز و بوم به اطلاع می رسانم تیم بازرسی وزارت بهداشت برای پیگیری ماجرا هم اکنون در اردبیل حاضر است و مقرر شده در اسرع وقت گزارش کامل را به من ارائه کنند.


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: قتل مرحوم دکتر اصغر پیرزاده پزشک اردبیلی هیچ ارتباطی با مسائل درمانی نداشته است.

دکتر فرهاد پور فرضی عصر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ساعات اولیه وقوع این حادثه متاسفانه برخی شایعات در فضای مجازی و رسانه ها انتشار یافت که بر اساس پیگیری های دانشگاه هیچ یک از این موارد صحت ندارد.

وی افزود: مرحوم پیرزاده پزشکی حاذق و متعهد بوده و اتفاق خارج از محیط درمانی رخ داده و پیگیری های دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل نیز موید این امر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: در اجلاس روسای دانشگاه علوم پزشکی در تهران حضور داشتم که در تماسی به اینجانب اعلام شد فردی با ۱۱۵ تماس گرفته و از مضروب شدن مرحوم پیرزاده گزارش داده که در واقع همان ضارب بوده که در ادامه به همراه مقتول به بیمارستان مراجعه کرده بود.

او اظهار کرد: قاتل در ابتدا ادعا می کرد که بیمار است اما بررسی ها نشان داد هیچ گونه سابقه و رابطه درمانی با دکتر پیرزاده ندارد.

پورفرضی گفت: دلیل حضور آن مرحوم در خانه قاتل مشخص نیست و باید منتظر بمانیم تا پرونده سیر قانونی خود را طی کند و مسوولان استان با جدیت پیگیر هستند تا انگیزه واقعی این حادثه که در یک منزل مسکونی رخ داده مشخص شود.

مرحوم دکتر اصغر پیرزاده فوق تخصص انکولوژی و سرطان صبح روز پنجشنبه توسط جوانی حدود ۲۳ ساله در یک منزل مسکونی در اردبیل با کارد آشپزخانه به قتل رسید.

پیکر وی عصر روز جمعه با حضور چشمگیر مردم ، پزشکان و مسوولان از جمله دکتر سید سجاد رضوی مدیر کل دفتر بازرسی ، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت ، برخی نمایندگان و مسوولان و اهالی استان تشییع و در آرامستان ججین اردبیل به خاک سپرده شد.

به نقل از ایرنا


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :