به گزارش تبریزمن، چهاردهمین دوره لیگ برتر شطرنج باشگاه‌های کشور از ۲۶ تیر به میزبانی تیم دامون ساخت شمال شروع خواهد شد. در این مسابقات ۱۴ تیم حضور دارند و تیم قهرمان به رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا اعزام خواهد شد.

حضور دو تیم پرسپولیس و استقلال حساسیت لیگ امسال را بیشتر کرده و بر همین اساس نیز نقل و انتقالات آن تا روز ۱۵ تیر با حساسیت بیشتری پیگیری می‌شود.

استاد حسین فرزامی سرپرست تیم شطرنج استقلال با اساتید بزرگ شطرنج ملاقات کرد. فرزامی در گفت و گویی گفت: با دو تن از اساتید بزرگ شطرنج جهت حضور در تیم شطرنج استقلال تهران مذاکره کرده و در صدد جذب استاد بزرگان خارجی نیز برای این تیم می باشد.

البته در جدیدترین خبار معلوم شده است که امیر باقری، استاد بزرگ و مرتضی دربان، استاد بین‌المللی هم با استقلال تهران به توافق رسیدند.

وی در پاسخ به این سوال که اساتید بزرگ ایرانی چه کسانی هستند گفت: من دستم را رو نمی کنم و تا زمانی که همه چیز قطعی نشده باشد به این سوال پاسخ نمی دهم.

آخرین خبر از نقل و انتقالات پیوستن مسعود مصدق‌پور بازیکن خراسانی است که در فصل جدید در ترکیب تیم راه و شهرسازی لرستان حضور خواهد داشت. او فصل قبل بازیکن تیم تربیت قم بود.

استاد بین المللی امید نوروزی در چهاردهمین دوره لیگ برتر شطرنج آقایان کشور در تیم بانک سرمایه بازی خواهد کرد. نوروزی دو فصل قبل در تیم شطرنج شهرداری تبریز به عنوان بازیکن میز ۴ حضور داشت.

همچنین بنظر می رسد استاد بزرگ محجوب در حال پیوستن به یکی از تیم های سرخابی پایتخت است. استاد بزرگ درینی نیز از تیم های جنوبی و یکی از تیم های تهرانی پیشنهاد دارد.

طبق آخرین اخبار، تیم پرسپولیس و بانک سرمایه در حالی جذب استاد بزرگان ارمنی، گرجستانی و ترکیه ای هستند که هر کدام می خواهند برای دو میز اول خود از استاد بزرگان بالای ۲۶۰۰ استفاده کنند.

تیم شهرداری تبریز قهرمان فصل گذشته با استاد بزرگ احسان قائم مقامی کاپیتان تیم ملی و استاد بزرگ اصغر گلی زاده عضو تیم ملی شطرنج قرارداد یک ساله بسته است. همچنین بازیکنان بومی این تیم هم در حال نهایی کردن قراردادهای خود هستند، استاد فیده صاحبعلی عطانژاد، استاد بین المللی نیما حسین زاده و استاد مرتضی عسگری در حال تمدید با شهرداری می باشند.

بنظر می رسد شهرداری تبریز نیز در حال نهایی کردن قرارداد با دو استاد بزرگ مطرح باکویی هست که یکی از این دو قهرمان جوانان اروپا و عضو تیم ملی جمهوری آذربایجان است و دیگری نیز جزو پر افتخارترین بازیکنان شطرنج اروپا و قهرمان چندین دوره مسابقات در ایران و جمهوری آذربایجان است که ظاهرا برای میزهای اول و چهارم تیم شهرداری در نظر گرفته شده اند.

 گفتنی است هفته اول از دور رفت چهاردهمین دوره لیگ برتر شطرنج آقایان باشگاه‌های کشور جام اندیشمندان با انجام ۴ بازی از تاریخ ۹۴/۴/۲۶ لغایت ۹۴/۴/۲۸ به میزبانی تیم شطرنج دامون ساخت شمال در ساری برگزار می‌گردد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :