یک سامانه جوی بارشی از روز جمعه از غرب وارد شده و موجب بارش برف و باران از اواسط این روز در استانهای غربی و شمال غرب کشور خواهد شد.

بارش برف و باران از بعد از ظهر جمعه در مناطق مرکزی و جنوبی زاگرس و جنوب غرب شروع شده و بتدریج غالب مناطق کشور را در برمیگیرد.

روز جمعه بیشینه بارش برف این سامانه در غرب استان کردستان و جنوبغرب آذربایجان غربی و در روز شنبه بیشینه بارش برف و باران در شمال خوزستان، چهارمحال بختیاری، شرق لرستان و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود و از روز شنبه تا دوشنبه بویژه در نیمه شمالی کشور دمای هوا بطور نسبی کاهش خواهد یافت.

این سامانه روز شنبه به سوی شرق گسترش یافته و در دامنه های البرز و شمال شرق کشور گاهی موجب بارش برف و در مناطق مرکزی و تهران بارش پراکنده برف و باران را سبب خواهد شد. بر این اساس وضع هوای استانها طی روزهای جمعه تا یکشنبه به شرح زیر پیش بینی می شود.

۱- جمعه ۹۴/۱۰/۱۸ : بارش برف در آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه،، چهارمحال و بختیاری و برف و باران در لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و بارش باران در ایلام و خوزستان .

۲- شنبه ۹۴/۱۰/۱۹ : بارش برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، و بارش برف و باران در غرب فارس ،غرب اصفهان، قزوین، البرز، تهران و اواخر وفت اردبیل و بارش باران در گیلان، مازندران، گلستان ، ایلام ، خوزستان و شمال بوشهر.

۳- یکشنبه ۹۴/۱۰/۲۰: بارش برف در دامنه های شمالی البرز و شمال استانهای تهران، البز و سمنان و همچنین خراسان شمالی، خراسان رضوی، و بارش باران در خراسان جنوبی و اردبیل، بارش باران در سواحل دریای خزر.

در این مدت در جاده های کوهستانی مناطق یاد شده، بارش برف گاهی با وزش باد و کولاک برف پیش بینی میشود که پیامدهای آن لغزندگی جاده و یا کاهش دید افقی به سبب مه غلیظ و بارش برف خواهد بود. بنابراین برای اجتناب از اختلال در حمل و نقل جاده ای و حفظ ایمنی در مسیرهای اعلام شده توصیه میشود اقدامات لازم انجام گیرد


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :