معاون درمان سازمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی در خصوص آخرین وضعیت بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی تبریز با انتقاد از دانشگاه علوم پزشکی به دلیل بروکراسی پیچیده اداری در مرحله اخذ مجوز ابراز کرد: تا هفته پیش، مجوز ساخت بیمارستان را نمی دادند ولی بعد از جلسه ای که با حضور دکتر جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد، مسئولین دانشگاه علوم پزشکی قانع شدند که مجوز بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی را صادر کنند.

به گزارش تبریزمنف جلال الدین نیکنامی در نشست خبری با اشاره به فعالیت دو بیمارستان سازمان تامین اجتماعی در استان اشاره کرد و افزود: بیمارستان عالی نسب و ۲۹ بهمن تبریز، دو بیمارستان سازمان هستند. ظرفیت بیمارستان عالی نسب، ۳۰۰ تخت و ظرفیت اسمی بیمارستان ۲۹ بهمن، ۹۶ تخت است.

وی افزود: بیمارستان ۲۹ بهمن تبریز با بیش از ظرفیت اسمی خود و با ظرفیت ۱۱۴ تخت خوابی به مردم استان ارایه خدمت می کند.

وی همچنین از فعالیت سه درمانگاه سازمان تامین اجتماعی در تبریز و ۹ درمانگاه در شهرستان های مختلف استان خبر داد و اظهار کرد: در شهرستان های میانه، مرند، مراغه، آذرشهر و بناب، درمانگاه های این سازمان از ساعت هفت و نیم صبح تا هفت و نیم عصر، ارایه خدمت می کنند.

وی همچنین از آغاز به کار درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان جلفا در آینده نزدیک خبر داد.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به عملکرد ۹ ماهه این معاونت در سالجاری اظهار کرد: ضریب اشغال تخت های بیمارستانی در این مدت، بیش از ۸۰ درصد بود.

نیکنامی با بیان اینکه در این مدت بیش از یک میلیون و ۶۰۰ بیمار از سرویس و خدمات سرپایی استفاده کرده اند ادامه داد: با بیش از دو هزار و ۳۴۰ موسسه تشخیص درمانی در استان قرارداد داریم که به صورت غیر مستقیم به درمان اقدام می کنند.

وی با اشاره به تحریم جمهوری اسلامی ایران در سال های گذشته تصریح کرد: به جرات می توان گفت که سازمان تامین اجتماعی از سازمان هایی بود که بیشترین ضرر را در دوره تحریم درک کرد.

وی از افتتاح این بیمارستان در هفته آتی با حضور ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

وی از کمبود تخت بیمارستانی در استان خبر داد و اظهار کرد: برای هر پنج هزار نفر، یک تخت بیمارستانی داریم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :