به گزارش تبریزمن، مدیرعامل سازمان قطارشهری تبریز از اتمام حفاری یک لاین از تونل‌های خط اول قطارشهری تبریز در آینده  نزدیک خبر داد.

محمد صادق پشمینه آذر در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با اتمام حفاری این لاین، دستگاه TBM از  سمت دیگر تونل  خارج می‌شود و بدین ترتیب، عملیات حفاری  و این تونل به اتمام می‌رسد.

 وی زمان اتمام لاین دوم، چند ماه پس از اتمام حفاری تونل نخست اشاره کرد و گفت: با اتمام حفاری لاین دوم، تونل خط یک  قطار شهری بطور کامل به اتمام می‌رسد.

 مدیرعامل سازمان قطار شهری با اشاره به اثرات مثبت سفر هیات دولت به تبریز اظهار داشت: ۱۱۲۰ میلیارد ریال از منابع دولت به قطار شهری اختصاص یافته است که امیدواریم به زودی موفق به دریافت این مبلغ بشویم.

پشمینه آذر ادامه داد: در مقابل شهرداری نیز مبلغی معادل با ۱۶۰۰ میلیارد ریال به این پروژه اختصاص داده است و نشانگر عزم جدی شهرداری برای اتمام هرچه سریعتر پروژه قطارشهری است.

وی از دیگر اثرات سفر ریاست جمهوری به تبریز تایید فاینانس خط دو و تخصیص ۵۱۷ هزار دلار عنوان کرد.

پشمینه آذر همچنین با اشاره به فروش اوراق مشارکت پروژه قطار شهری به مبلغ ۲۰۰ میلیارد گفت: طی چهار ماه گذشته، ۶۰ میلیارد بصورت نقدی و ۱۰ میلیارد غیر نقدی بوده و خوشبختانه تمام کارها با سرعت و بدون مشکل مالی پیش می‌رود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز بیان کرد: فازهای دوم و سوم خط یک قطار شهری تبریز به ترتیب در نیمه اول و نیمه دوم سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید .

وی گفت: نگهداری و راه اندازی سیستماتیک قطار شهری، از وظایف سازمانی قطار شهری بوده و امیدواریم بتوانیم به خوبی حافظ این سرمایه ارزشمند ملی باشیم .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :