آذربایجان شرقی در سالروز ولادت امام علی (ع) غرق در شادی است و مردم این استان در جای جای این خطه ولایت مدار با برگزاری آیین های جشن و سرور، میلاد پیشوای عدالت گسترشان را گرامی داشته اند.

به گزارش تبریزمن،  به همین مناسبت دیشب و امروز مساجد و امامزاده های آذربایجان شرقی میزبان مولودی خوانی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت و سخنرانی واعظان بود.

خیابان‌ها و اماکن عمومی شهر تبریز و دیگر شهرستان‌های این استان چراغانی شده است و مردم این عید بزرگ را به یکدیگر تبریک می گویند.

برپایی ایستگاه‌های صلواتی و اجرای مسابقه های فرهنگی و سخنرانی در مساجد، تکایا و اماکن مذهبی از جمله برنامه‌های سالروز میلاد حضرت امیرالمومنین علی(ع) در این استان است.

برخی از جوانان ولایتمدار آذربایجان شرقی نیز این عید بزرگ را فرصتی مغتنم برای برگزاری جشن های عروسی و تشکیل زندگی مشترک در پرتو آموزه های اسلامی با الگو پذیری از امام علی ( ع) وهمسر بزرگوارشان به شمار آورده اند.

شادمانی این عید بزرگ مسلمانان در بین خانواده های ولایی آذربایجان شرقی نیز با برپایی جشن های روز پدر و روز مرد دوچندان شده است.

سیزده رجب سالروز ولادت امیرالمومنین(ع) است, پیشوایی عدالت گستر که در زمان کوتاه خلافتش، الگویی شایسته از حاکمی عادل و دادخواه را به تصویر کشید و پرتو پرفروغ ولایتش راهگشای پیروانش در تمام تاریخ شد.

امام علی(ع) در ۱۳ رجب ۳۰ عام الفیل در کعبه دیده به جهان گشود, پدر ایشان ابوطالب، عمو و حامی بزرگ پیامبر اسلام(ص) و از شخصیت‌های بزرگ قریش و مادر بزرگوارشان فاطمه بنت اسد از طایفه بنی‌هاشم و بانویی نیک سیرت بود. نام او را علی به معنای بلندمرتبه و بزرگوار نهادند.

آذربایجان شرقی با بیش از سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۱ شهرستان تابعه از جمله استان های فرهنگی و ولایتمدار کشور است که در برهه های مختلف تاریخی از جمله پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس این ولایتمداری را به منصه ظهور رسانده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :