استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: این استان،منادی وحدت و همدلی است نه فحاشی و هتاکی.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای برنامه ریزی استان با تاکید بر لزوم افزایش کیفیت خدمات به مردم در حوزه های مختلف عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین و بحق‌ترین انتقادات وارد بر دولت تدبیر و امید، ضعف اطلاع رسانی اقدامات ارزشمند خود است که امیدواریم از این پس شاهد بهبود نسبی این بخش از دولت در سطح کلان باشیم.

وی افزود: به تناسب افزایش اطلاع رسانی و آشنا شدن مردم با خدمات دولت تدبیر و امید، میزان رضایتمندی از کلیت نظام افزایش می یابد.نباید چنین باشد که مدیران ما از پاسخ به سوالات خبرنگاران و اصحاب رسانه، ممانعت ورزیده و سوالات آنان را بی جواب بگذارند.

وی با اشاره به اهم برنامه های استان در هفته دولت ادامه داد: اطلاع رسانی خدمات دولت به مردم باید در ایام نزدیک به هفته دولت، بیش از پیش افزایش پیدا کرده و همین روند در ماه ها و ایام پس از هفته دولت نیز استمرار داشته باشد.

استاندار آذربایجان شرقی در بخشی از سخنان خود از تمامی مدیران کل استان خواست که در تغییر مسئولان ادارات شهرستان ها، در درجه اول با فرماندار همان شهرستان، مشورت کنند چرا که فرماندار، مسئول اصلی یک شهرستان است و همچنین فرمانداران، بهتر از مدیران کل از مشکلات شهرستان خود اطلاع دارند و بهتر می توانند تشخیص دهند چه کسی صلاحیت لازم برای قبول مسئولیتی را دارد و یا خیر.

جبارزاده با انتقاد شدید از سخنرانی برخی در همایش روز مشروطیت تبریز عنوان کرد: تبریز و آذربایجان در طول تاریخ، همواره منادی وحدت، همدلی،محبت و صمیمت بوده لذا به هیچ وجه اجازه نمی دهیم از این استان، صدای مخالف با باور و اعتقاد عمومی مردم برآید.

وی در همین راستا ادامه داد: اینکه برخی از افراد بیایند و بدون هیچ محدودیت و ابایی، هم از امکانات دولتی استفاده کنند و هم به شخص دوم کشور بعد از مقام معظم رهبری(مدظله) اهانت و فحاشی بکنند قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه مردم فهیم آذربایجان و تبریز قهرمان، اهل فحاشی، تهمت، افترا و اهانت نیستند ادامه داد: هر کسی خطایی بکند باید در مقابل قانون،پاسخگو باشد. در مورد جریان اخیر نیز هرچند بنده به عنوان نماینده عالی دولت در استان، شرمنده و متاسف شدم ولی مسئولانی که لوگوی اداره، سازمان و یا دانشگاه آنان بر روی پوستر همایش، بدون هماهنگی نصب شده بود از این برنامه اعلام برائت کرده اند.

به گفته جبارزاده با نزدیک شدن به ایام انتخابات، برخی افراد نهایت تلاش خود را برای ایجاد فضای مسموم در جامعه به کار می گیرند و با استفاده از هر فرصتی سعی در تخریب دولت خدمتگزار تدبیر و امید می کنند.

وی تضعیف دولت را مقدمه و زمینه ساز تضعیف کلیت نظام دانست و ادامه داد: یادمان نرفته است که شخص رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله) سال گذشته را به سالی با عنوان ” دولت، ملت،همدلی و همزبانی” نامگذاری کرده و بر ضرورت تقویت ارتباط دولت و ملت تاکید کردند. پس کجایند آنانی که دم از ولایت فقیه می زدند و می زنند؟دولت، همان دولت است و رییس جمهور هم همان رییس جمهور.

جبارزاده با بیان اینکه عده ای تلاش می کنند تا مردم را نسبت به نظام و دولت، مایوس و بدبین کنند افزود: هر شخصی که برای مایوس کردن و ناامیدی مردم، تلاش می کند باید مطابق با قانون، مورد بازخواست قرار گیرد. تهمت، افترا و فحاشی نیز جرم است و شخص مجرم باید در پیشگاه قانون ، حاضر شده و بازخواست شود.

وی انتقاد سازنده را لازمه داشتن جامعه ای پویا و فعال دانست و ادامه داد: افرادی که شعار نقد و انتقاد سر می دهند قبل از هرچیز باید بدانند که انتقاد با تخریب، فرق دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :