تیم های فوتبال آذربایجان و بخصوص تراکتورسازی در سال های اخیر نقشی موثر در معرفی ستاره های جدید به فوتبال کشور و در کنار آن احیای بازیکنانی که در دوران افت خود به سر می برند، داشته اند. امسال اما این روند با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت، حضور تیم پرطرفدار ماشین سازی و جذب چند بازیکن بااستعداد توسط این تیم، در کنار پروژه‌ی جدی گسترش فولاد برای نتیجه گیری خوب در فصل جدید، نوید یک فصل رویایی را برای هواداران فوتبال آذربایجان می دهد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: از زمان حضور تراکتورسازی در لیگ برتر، یک نکته‌ جالب در مورد این تیم جلب توجه می کند؛ رودریگو توسی، جاسم کرار، محسن فروزان، میلاد فخرالدینی، فردین عابدینی، حبیب گردانی و حتی ادینهو و آندو تیموریان در فصول گذشته از بازیکنانی بودند که در تراکتورسازی به اوج رسیدند اما با ترک این تیم دیگر نتوانستند آن عملکرد خوب خود در پیراهن سرخ تراکتور را تکرار کنند.

از طرف دیگر بازیکنانی مثل سیدصالحی، کریم انصاری فرد، فرید کریمی، فرزاد حاتمی و حتی علی کریمی بخشی از بهترین دوران بازیگری خود را در این تیم تجربه کردند و توانستند دوران افت خود را پشت سر بگذارند.

مثال های زیاد دیگری می توان برای این موضوع آورد اما تا همین اندازه کافیست، در ادامه می خواهیم به بازیکنانی بپردازیم که برای احیاء و به اوج رسیدن، تیم های آذربایجانی را برای فصل پیش روی فوتبالی خود انتخاب کرده اند.

IMG_9985

تراکتورسازی: در خط دفاع محسن بنگر و هادی محمدی پتانسیل خوبی برای درخشش خواهند داشت. بنگر برای اثبات توانایی های خود به هواداران و کادرفنی پرسپولیس تلاش خواهد کرد و محمدی برای کسب نام و نشان و حضور در اردوی تیم ملی…

جاسم کرار، بازیکنی که پس از جدایی از تراکتور یک روز خوش به چشم ندیده و بخصوص در استقلال، با مشکلات زیادی درگیر شده است. او برای دلجویی از هواداران سرخپوش تمام تلاش خود را خواهد کرد. محمد نوری از دیگر بازیکنانی است که نیاز به اثبات توانایی هایش دارد، او فصل گذشته هم روزهای خوبی را سپری نکرده و برای کسب جایگاه گذشته در بین رسانه ها و اهالی فوتبال، می خواهد در تراکتور خوش بدرخشد.

اما محمد ابراهیمی؛ او که سال گذشته در گسترش فولاد پس از چند فصل ناموفق دوباره به خود آمده و یکی از ستاره های لیگ لقب گرفت، می تواند یک فصل رویایی در کنار هواداران تراکتور داشته باشد.

لوسیانو ادینهو که سابقه‌ی آقای گلی در لیگ همراه با تراکتور را دارد، از بازیکنانی است که پس از جدایی از این تیم نتوانست به درخشش ادامه دهد، او دوباره برای ستاره شدن، این بار به همراه قهرمانی، به جمع سرخپوشان اضافه شده است.

ماشین سازی: بدون شک ماشین در کنار تراکتور یکی از پرطرفدارترین تیم های فوتبال کشور خواهد بود، ریشه دارترین تیم فوتبال آذربایجان با قدرت وارد فصل نقل و انتقالات شد و با جذب بازیکنان بومی در کنار ستاره های غیربومی، یک ترکیب عالی برای موفقیت در لیگ برتر جمع کرده است.

آندرانیک تیموریان که پای ثابت تبریز است و این‌بار هم پس از سپری کردن فصلی بد پس از جدا شدن از تراکتور، ماشین سازی را به عنوان مقصد انتخاب کرده است. البته او می توانست تراکتور را هم انتخاب کند اما به نظر با توجه به اختلافاتی که با کادرفنی داشت، تیم همسایه را انتخاب کرد.

پیام صادقیان، ویژه ترین نام این مطلب، بازیکن با استعداد فوتبال آذربایجان است که به خانه پدری اش بازگشته و می خواهد همراه با موفقیت ماشین سازی، ارزش ها و توانایی های خودش را هم اثبات کند. او در پرسپولیس بارها درگیر حاشیه شد و نتوانست به صورت حرفه ای به فوتبالش بپردازد، اما هم اکنون پیام در تبریز است، بهشت فوتبالیست ها؛ مطمئنا فصل بهتری نسبت به فصول گذشته در انتظار او خواهد بود. البته برخی از رسانه های پایتخت طی یکی دو روز اخیر او را به ارتباط با زنان بدکاره هم متهم کردند! اما جای پیام در تبریز امن است و دیگر چنین مسائل و شایعاتی او را درگیر نخواهند کرد…

حبیب گردانی، احمدکامدار، سامان نریمان جهان و جلال رافخایی هم از چهره هایی هستند که توان و استعداد درخشش را دارند و حمایت های هواداران ماشین سازی مطمئنا این امکان را به آنان خواهد داد.

1_71

گسترش فولاد: به عنوان حرفه ای ترین باشگاه فوتبال کشور، گسترش فولاد پس از کسب تجربه در چند فصل پیاپی حضور در لیگ برتر، به دنبال کسب مقام و سهمیه آسیایی است. آبی پوشان فوتبال آذربایجان برای رسیدن به این هدف، ترکیب فوق العاده ای را آماده کرده اند.

داریوش شجاعیان، فرناندو و لوسیانو پریرا از بازیکنانی هستند که پیش از این خود را ثابت کرده اند و در دوران اوج خود به سر ‌می‌برند، اما محمدرضا خلعتبری، در چند فصل اخیر نتوانسته درخشش خود را تکرار کند، او به شدت برای اثبات خود خواهد جنگید. از طرف دیگر، انتظار می رود مثل فصول گذشته، فراز کمالوند یکی دو ستاره جوان گمنام هم معرفی کند…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :