به گزارش تبریزمن، استاندار آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی در سال گذشته به عنوان یکی از استان های برتر در زمینه امنیتی معرفی شد که تلاش می کنیم این روند در سال جاری نیز ادامه یابد.

اسماعیل جبار زاده پنجشنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی ضمن تشکر از تلاشگران عرصه امنیت اظهار داشت: سال گذشته آذربایجان شرقی از نظر امنیتی به عنوتن استان برتر در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز معرفی شد که این در سایه وحدت، صمیمیت و همدلی بین همه اقشار استان بدست آمده  و اکر  امروز از نظر امنیتی جز استان های برتر هستیم در سایه ی همین وحدت و همدلی است.

وی افزود: آذربایجان شرقی در بین ۳۱ استان از نظر اعتراضات جمعی و تجمعات کارگری صنفی رتبه ۲۳ کشور را دارد  در صورتی که از نظر جمعیتی و ساختاری ما جز استان های پنجم و چهارم کشور هستیم و از نظر نارضایتی های صنفی نیز رتبه ۱۸ و در بحث ناامنی بین ۳۱ استان رتبه ۲۹  را داریم.

به نقل از مهر، استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به موقعیت فعلی کشور تصریح کرد : بعد از دستاوردهای مذاکرات هسته ای و عزت و شرفی که در ادامه  هشت سال دفاع مقدس توسط سربازان سنگر دیپلماسی کشور و با رهنمود های مقام معظم رهبری و حمایت های ریاست جمهوری نصیب ملت بزرگوار ایران شده است،  اکنون بخش عمده ای از نتیجه بخش بودن این موضوع مربوط به شورای عالی امنیت ملی و مجلس خواهد بود.

وی همچنین به نقش استان در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: آذربایجان شرقی ۹ هزار و ۸۷۵ شهید تقدیم انقلاب کرده و  ۲۲ هزار و ۴۵۵ جانباز و ۱۹۰۹ آزده نیز از پرورش یافتگان در دیار آذربایجان هستند و در سایه همین خون های پاک، فداکاری  و خود گذشتگی ها و در ادامه آن با تلاش نیروهای امنیتی، انتظامی و سپاه، استان سال گذشته یکی از استان های برتر در زمینه ی امنیتی بوده است.

جبارزاده جغرافیای خاص اذربایجان شرقی و همسایگی با چند کشور خارجی و شرایط ویژه آن از نظر ترکیب جمعیتی را نشان از اهمیت بیش از پیش این ثبات و امنیت عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: آنچه در دولت تدبیر و امید به دنبال آن هستیم، حفظ روحیه ی اعتدال، استفاده از همه نیروهای دلسوز نظام و دوری از مسایل غیر ضروری مورد توجه در سال های گذشته است چرا که امروز روحیه برادری و اخوت است که در بین این مردم ایران اتفاق افتاده است

استاندار آذربایجان شرقی در پایان تاممین امکانات و تجهیزات مورد نیاز نیرو های نظامی و امنیتی را برای انجام بهتر ماموریت های محوله و مباحث اجتماعی چون حاشیه نشینی را از مهمترین مشکلات و موضوعاتی دانست که باید در طی جلسات شورای اداری استان مورد بحث و برسی قرار گیرند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :