معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی بر لزوم حذف چمن کاری‌های بی‌رویه در محوطه‌ها و ممانعت از توسعه باغات تاکید کرد و گفت: اگر دریاچه ارومیه خشک شود تمام هستی ما از بین می‌رود.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی صبح امروز در شورای فرهنگی اجتماعی دریاچه ارومیه با اشاره به بحران آبی در کرمان اظهار داشت: هر متر مکعب آب در این استان هشت هزار تومان است در حالی که ما هر متر مکعب آب را به قیمت چند صد تومان در اختیار مردم قرار می‌دهیم و این در حالی است که ما علاوه بر بحران آب با معضل خشکی دریاچه ارومیه هم مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه دهه محرم بزرگ‌ترین فرصت است تا برای فرهنگ‌سازی مصرف صحیح برای احیای دریاچه ارومیه اقدام شود، افزود: اقتصاد مقاومتی فقط متعلق به دستگاه‌های اجرایی نیست و آحاد مردم استان جزو لشکر ستاد عاشورای اقتصاد مقاومتی هستند.

پورمهدی تصریح کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی یک هزار و ۹۰۰ روستا و ۶۰ شهر را بسیج کرده‌ایم که اقدامات متناسب را انجام دهند؛ رویکرد ما بیشتر بحث‌های فرهنگی و اجتماعی است و مردم باید این واقعیت را با تمام وجود درک کنند که اگر دریاچه خشک شود تمام هستی ما از بین می‌رود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی بر لزوم حذف چمن کاری‌های بی‌رویه در محوطه‌ها و ممانعت از توسعه باغات تاکید کرد و گفت: اگر مسؤولی در این ارتباط تخلفی صورت داد باید با وی به شدت برخورد شود و ما باید فرهنگ مصرف بهینه را در ابتدا در خودمان ایجاد کنیم و پس از آن از مردم انتظار رعایت مصرف صحیح را داشته باشیم.

این مسؤول ابراز داشت: افکار عمومی و رسانه‌ها بهترین ناظران بر عملکرد ما هستند و اگر در دنیا شاهد روند رو به رشد شفاف سازی هستیم به دلیل فعالیت موثر رسانه‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: پولی که برای احیا اختصاص می‌یابد فقط برای احیای دریاچه باید صرف شود و هرگز نباید صرف انجام امور و وظایف روزانه شود.

مستندسازی بانک اطلاعاتی در مورد احیای دریاچه را ضروری دانست و گفت: یکی از دلایل ضعف برنامه‌ریزی در کشور ما این است که آمار و اطلاعات از اعتبار کافی برخوردار نیستند و هرکسی در مورد هر موضوعی در استان سئوالی دارد ما باید با تمام وجود اطلاعات را در اختیار او قرار دهیم.

پورمهدی با بیان اینکه جلسه شورای فرهنگی اجتماعی دریاچه ارومیه باید به سمت رویکرد غیردولتی حرکت کند و تنها در این صورت است که مطالبات سمت و سوی صحیحی به خود خواهد گرفت، افزود: در دوسال اخیر به وضعیت تثبیت دریاچه دست یافتیم و بعد از این باید در وهله احیای دریاچه سرعت کار را افزایش داده و برنامه‌ها را علمی تر به پیش بریم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :