معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با اشاره به نفوذ سامانه بارشی به استان گفت: از فردا ( یکشنبه ) با فعالیت اصلی این سامانه شاهد بارندگی در استان خواهیم بود و دمای هوا هم در روزهای پایانی هفته به طور محسوس کاهش خواهد یافت .

به گزارش تبریزمن، محمد اشجعی گفت با توجه به فعالیت این سامانه بارشی، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها به خصوص در جنوب استان را پیش بینی کرد و گفت: بارش تگرگ در نواحی مستعد استان دور از انتظار نیست .

وی با اشاره به فعالیت متناوب این سامانه بارشی تا پایان هفته جاری ، گفت: دمای هوا در روزهای پنجشنبه و جمعه ( سیزده بدر ) نسبت به دمای کنونی هوای استان بین پنج تا ۱۵ درجه سانتی گراد کاهش خواهد یافت .

اشجعی اعلام کرد: در روز آشتی با طبیعت بارش برف در ارتفاعات و نواحی شرقی استان دور از انتظار نیست .

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته بیشینه دمای استان از جلفا، کلیبر و میانه به میزان ۲۱ درجه سانتی گراد گزارش شده است ، افزود: کمینه دما هم در مدت یاد شده در شهرستان هریس به میزان پنج درجه سانتی گراد بالای صفر ثبت شد .

اشجعی بیشینه و کمینه دمای هوای تبریز در ۲۴ ساعت گذشته را ۱۷ و هفت درجه سانتی گراد اعلام کرد و گفت: دمای کنونی این شهر ۱۵ درجه سانتی گراد بالای صفر است که نسبت به مدت مشابه روز گذشته دو درجه گرمتر شده است .


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :