تبریز- مدیر کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی گفت: این استان باید یک نشریه در سطح ملی داشته باشد و پیگیری های لازم در این خصوص انجام می شود.

به گزارش تبریزمن، علی اکبر صفی پور صبح یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: تاسیس ۱۰ سینما در شهرستان های مختلف را مورد پیگیری قرار دادیم که شش مورد آن در شهرستان هایی همچون شبستر، بناب، مراغه، اهر و دیگر شهرستان ها تاسیس شده و پنج مورد باقی مانده را نیز مورد پیگیری قرار می دهیم.

وی در خصوص تعداد پایگاه های خبری فعال در استان نیز گفت: هم اکنون ۵۵ پایگاه رسمی خبری در استان فعالیت می کنند و در حوزه نشریات کاغذی نیز در طول یک سال با رشد ۳۵ درصدی روبرو شده ایم که هم اکنون نیز در حال پیگیری برای راه اندازی روزنامه ای در سطح ملی هستیم، روزنامه ای که تیراژ و محتوای مناسبی داشته باشد.

صفی پور همچنین با اشاره ای به تاسیس کانون های فرهنگی و هنری در مساجد نیز گفت: برای تاسیس روزانه یک کانون فرهنگی و هنری برنامه ریزی کرده ایم که تاکنون نیز ۲۵۰ مورد آن تاسیس شده و برای راه اندازی بقیه کانون ها نیز در حال انجام تمهیدات لازم هستیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی ادامه داد: همچنین در حوزه کتاب نیز سعی کرده ایم به کتاب هایی که محدودیت نداشته و خوراک منفی ندارند مجوز دهیم که در این راستا می توان گفت که تعداد کتاب های مجوز نگرفته از انگشتان دست نیز کمتر هستند.

وی افزود: تعداد شمارگان کتاب های چاپ شده در طول شش ماهه سال گذشته دو هزار و ۳۷۳ مورد بوده که در این زمینه با رشد بالای ۲۵ درصد مواجه بوده ایم.

صفی پور در خصوص اولویت های اداره کل در شهرستان ها گفت: تاسیس آموزشگاه های هنری، پایگاه های خبری و مهدهای قرآن از جمله فعالیت هایی است که در شهرستان ها پیگیری می شود.

وی در ادامه با اشاره ای به برنامه های اداره کل برای دهه فجر گفت: در مجموع ۱۸۳ برنامه توسط این اداره کل برگزار می شود که از جمله آن ها می توان به جشنواره شعر شکوه فجر در ۲۰ بهمن، جشنواره آواها و نواهای دینی، نقد و بررسی فیلم کوتاه انقلاب، نمایشگاه ملی مد و لباس، محافل انس با قرآن، مسابقات قرآنی، یادواره شهدا، جشنواره خوشنویسی در خصوص شعارهای انقلاب اسلامی، نمایشگاه های عکس و کاریکاتور و مقاله نویسی اشاره کرد.

شعر و سرود دیدار مردم استان با رهبر انقلاب انتخاب می شود

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اشاره ای به دیدار مردم استان در روز ۲۸ بهمن با رهبر انقلاب گفت: انتخاب شعر و سرود ویژه این دیدار بر عهده اداره کل ارشاد خواهد بود که در این خصوص اشعار و سرودهای بسیاری طبق فراخوان اعلام شده دریافت کرده ایم.

محمدحسن چمیده فر افزود: تاکنون ۳۵ شعر برای همخوانی مردم در این دیدار به دبیرخانه ارسال شده که طبق داوری های لازم از بین آن ها بهترین شعر انتخاب می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :