سه استان کهگیلویه و بویر احمد، البرز و هرمزگان با نرخ بیکاری ۱۶، ۱۵٫۸ و ۱۵٫۶ بیکارترین استان‌های کشور محسوب می‌شوند. در مقابل کرمان، همدان و آذربایجان شرقی با نرخ ۵٫۹، ۶٫۷ و ۷٫۸ دارای کمترین نرخ بیکاری هستند.

به گزارش تبریزمن، مرکز آمار گزارش بیکاری فصل بهار در سال جاری را منتشر کرد. از ۳۱ استان کشور، تنها نرخ بیکاری ۹ استان زیر ۱۰ درصد است و باقی استان‌ها نرخ بیکاری بالای ۱۰ و تا ۱۶ درصد را دارند.

نرخ مشارکت اقتصادی هم در حالی ۴۱٫۶ درصد اعلام شده که استان‌های مختلف کشور وضعیت متفاوتی در مورد این شاخص دارند. اردبیل، خراسان رضوی و مازندران به ترتیب با ۴۷٫۶، ۴۶٫۵ و ۴۵٫۷ بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی را دارند. سیستان و بلوچستان، کرمان و قم هم به ترتیب دارای نرخ مشارکت ۳۴٫۸، ۳۵٫۸ و ۳۶ درصد است.

آذربایجان غربی، کرمان و گلستان سه استانی هستند که بالاترین سهم اشتغال در کشاورزی را در میان استان‌های کشور دارند. درصد اشتغال در بخش کشاورزی راین سه استان به ترتیب ۳۵٫۹، ۳۵٫۳ و ۳۳٫۸ درصد است.

یزد، البرز و قم هم بالاترین اشتغال در بخش صنعت را دارند. درصد اشتغال بخش صنعت در این سه استان ۴۶٫۱، ۴۳٫۹ و ۴۰٫۷ است. تهران با ۶۱٫۴ درصد بالاترین آمار را در اشتغال در بخش خدمات دارد. بعد از تهران، بوشهر و قم با ۵۸٫۸ درصد در رده دوم قرار دارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :