به گزارش تبریزمن، دکتر میر معصوم سهرابی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز در نشست اعضای ستاد اجرایی پنجمین دوره مسابقات آسیایی زورخانه ای که به میازبانی باشگاه شهرداری تبریز از ۱۵ الی ۱۷ مهر ماه در این شهر برگزار خواهد شد گفت: در کنار میزبانی این مسابقات ، همایش بین المللی ورزش زورخانه ای، جوانان و صلح جهانی نیز برای اولین بار در تبریز برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: با میزبانی از ۳۰ کشورآسیایی میخواهیم دوباره همانند جام ملت های شطرنج آسیا، نام تبریز را در قاره کهن بر سر زبان ها بی اندازیم و امیدواریم بتوانیم نقش موثری در توسعه ورزش زورخانه ای و پهلوانی در کشور و آسیا داشته باشیم.

سهرابی

وی  ادامه داد: نقش اداره کل ورزش و جوانان و هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه ای آذربایجان شرقی در این مسابقات بی بدیل است و همه دست به دست هم داده ایم تا یکبار دیگر نام نیک تبریز را در میادین بین المللی و اینبار با ورزشی که مزین به نام مولایمان امیرالمومنین(ع) است بر سر زبانها بیاندازیم.

مدیرعامل سازمان ورزش اذعان داشت: علاوه بر برگزاری این مسابقات، یک همایش علمی با عنوان ورزش‌های زورخانه‌ای، جوانان و صلح جهانی نیز در ۱۴ مهرماه و در سالن پتروشیمی و با حضور مهمانان عالی رتبه داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

سهرابی تاکید کرد: در حاشیه این مسابقات نخستین مرکز توسعه بین‌المللی آکادمی ورزش‌های زورخانه‌ای جهان نیز در سازمان ورزش شهرداری تبریز و در سالن ورزش پهلوانی خطیب افتتاح خواهد شد.

وی گفت: ورزش پهلوانی به عنوان میراث معنوی بشریت در یونسکو به نام کشورمان ثبت گردیده و ما وظیفه داریم  آئین‌های پهلوانی ایران را به تمام دنیا صادر نموده و در بسط و گسترش این ورزش تلاش نماییم.

مهر ماه تیمهای روزخانه ای ، مربیان و مرشدان و ورزشکاران شرکت کننده در پنجمین دوره مسابقات آسیایی زورخانه ای وارد تبریز شده و تا ۱۳ مهر ماه در آموزش زورخانه ای و مرشد در ۴ مرکز باستانی تبریز شرکت کرده و ۱۳ مهر ماه نیز کشتی گیران پهلوانی ، میهمانان افتتاحیه ، همایش ، کادر فنی و اجرایی و روسای فدراسیونهای خارجی وارد تبریز خواهند شد.

همچنین همایش و نشست علمی و بین المللی ورزش زورخانه ای جوان و صلخ جهانی روز سه شنبه ۱۴ مهر برگزار و بعد از ظهر مراسم افتتاحیه برگزار خواهد شد.

رقابتهای سه گانه زورخانه ای ، هنرهای فردی و مسابقات کشتی پهلوانی و جلسات هیئت رییسه جهانی ، اسیایی و هئیت رییسه اجرایی جهانی طی مورخه های ۱۵ الی ۱۷ برگزار خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :