مسوول کمیته امنیتی و انتظامی ستاد انتخابات استان با بیان این که آرامش در فضای انتخاباتی استان حاکم است، گفت: تاکنون هیچ مشکل امنیتی در حوزه انتخابات گزارش نشده و وضعیت قرمز امنیتی در هیچ یک از حوزه‌های انتخابیه نداریم.

به گزارش تبریزمن، محمود چمنی در جلسه ستاد انتخابات استان، با اشاره به این که تامین امنیت انتخابات مهم‌ترین اولویت ستاد انتخابات کشور است، افزود: این ماموریت بر عهده شوراهای تامین و ستادهای امنیت انتخابات در استان‌ها و شهرستان‌ها گذاشته شده است.

وی از تشکیل ۹ جلسه ستاد امنیت انتخابات استان و ۱۵۲ جلسه ستادهای شهرستانی خبر داد و گفت: یکی از مباحث مهم جلسات شورای تامین استان در ماه‌های اخیر بحث انتخابات بوده است.

چمنی افزود: علی‌رغم تلاش جدی شبکه‌های ماهواره‌ای و سایت‌های اینترنتی معاند برای التهاب‌آفرینی در فضای انتخابات، خوشبختانه وضعیت بسیار خوبی در کل کشور و از جمله استان آذربایجان شرقی حاکم است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تبلیغات انتخاباتی عمدتا بر اساس قوانین و مقررات انجام می‌شود و برداشت ما این است که ان‌شاءالله در روز هفتم اسفند با حضور باشکوه مردم شاهد انتخاباتی امن و سالم خواهیم بود.

دبیر ستاد امنیت انتخابات استان همچنین از آمادگی این ستاد برای مراحل بعد از اخذ رای و احتمالا مرحله دوم انتخابات در برخی از حوزه‌ها خبر داد و گفت: ستاد امنیت انتخابات در کنار ستاد انتخابات تا پایان مراحل برگزاری انتخابات فعال خواهد بود.

وی همچنین از تهیه اطلس امنیتی انتخابات استان برای اولین بار خبر داد و گفت: در این اطلس که به تایید وزارت کشور هم رسیده است، تمام اتفاقات و سوابق انتخابات‌های گذشته در تمام شهرستان‌های استان جمع‌بندی و اقدامات لازم برای این دوره از انتخابات در آن پیش‌بینی شده است.

چمنی با بیان این که وظیفه ذاتی حفاظت از صندوق‌های رای بر عهده نیروی انتظامی است، گفت: طبق قانون نیروی انتظامی می‌تواند از نیروهای سپاه نیز برای این ماموریت استفاده کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :