یک زندانی جرایم غیرعمد پس از سه سال حبس با مساعدت استانداری آذربایجان شرقی و فرمانداری چاراویماق آزاد و به کانون گرم خانواده بازگشت.

به گزارش تبریزمن، حدود سه سال پیش کودکی بر اثر سانحه در شهربازی روستای ذاکر کندی از توابع بخش شادیان که وسایل بازی آن به صورت کامل نصب و راه اندازی نشده بود، جان خود را از دست داد و در پی شکایت اولیای دم، دهیار روستای ذاکرکندی به پرداخت دیه محکوم شد.

فرماندار چاراویماق با تشکر از استاندار آذربایجان شرقی، ستاد دیه استان و اهالی روستای ذاکرکندی برای اقدام انجام شده در این خصوص خواستار همراهی و همکاری بیشتر مردم در تامین نیازهای مالی بدهکارانی شد که از سر ناچاری و ناخواسته دچار مشکل شده اند.

رحیم بلال زاده افزود: باید با اتخاذ تـدابیر هوشمندانه و برنامه ریزی اصولی و کارشناسی شده و با بهره گیری از ظرفیت های شهر و منطقه از خانواده های نیازمند که سرپرست آنان در حبس به سرمی برند، حمایت شود.

وی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ کمک به زندانیان جرایم غیرعمد و خانواده زندانیان، گفت: هر شخصی در زندگی ممکن است بر اثر قضا و قدر الهی دچار حادثه و مشکلی شود که نه تنها خود فرد بلکه خانواده زندانیان نیز بیشترین آسیب را متحمل شوند و از این جهت باید با کمک به آنان می توان بخشی از مشکلات را کاهش داد.

دیه یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریالی این دهیار با پادرمیانی استانداری آذربایجان شرقی و فرمانداری این شهرستان تامین شده است.

شهرستان چاراویماق با حدود ۳۵ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :