مدیرعامل ستاد دیه استان آذربایجان‌شرقی از آزادی ۱۶۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد با کمک خیران خبر داد.به گزارش تبریزمن، رسول تقی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: ستاد دیه استان آذربایجان‌شرقی در ۶ ماهه اول سال‌جاری ۱۶۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد را با کمک خیرین، کمک‌های بلاعوض و تسهیلات ستاد دیه و اخذ گذشت از شکات و سایر منابع آزاد کرده است.

وی تصریح کرد: مبلغ بدهی این مددجویان بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال بوده که با تلاش کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان، بیش از ۲۰ میلیارد ریال از شکات رضایت و گذشت اخذ شد و بیش از ۴۰ میلیارد ریال توسط خیران و ستاد دیه و صندوق تأمین خسارت‌های بدنی به‌صورت کمک‌های بلاعوض و تسهیلات پرداخت شده است.

تقی‌پور افزود: مبالغ بدهی مددجویان در مقایسه ریالی با سال قبل با توجه به تغییر نرخ تورم، افزایش چشمگیری داشته اما این مسأله هیچ تأثیری در روند صعودی آمار آزادسازی زندانیان نداشته است.

وی با اشاره به افزایش کمک‌های مردمی برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد بر فرهنگ‌سازی در این زمینه تأکید کرد.

وی گفت: علاوه بر برگزاری هر ساله جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان، ستاد دیه در همایش‌ها و مناسبت‌های مختلف مذهبی با دعوت از خیرین سعی در نهادینه کردن موضوع آزادسازی زندانیان دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :