فرمانده پلیس راه آذربایجان شرقی از مسدود شدن مسیر رفت آزاد راه تبریز – زنجان در محدوده بستان آباد – زنجان به دلیل ریزش پل خبرداد.

به گزارش تبریزمن، سرهنگ جواد ناموران گفت: بخشی از این پل نزدیک راهدارخانه ورقه در کیلومتر ۱۱۰ تبریز به زنجان ریزش کرده و امکان تردد از روی آن وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه محور برگشت این آزاد راه باز و تردد جریان دارد، توصیه کرد: کسانی که قصد تردد در مسیر تبریز به زنجان دارند از جاده قدیم تبریز – میانه استفاده کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی هم در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه بخش کوچکی از پل به دلیل خوردگی دچار ریزش شده است، گفت: کارشناسان در حال بررسی وضعیت پل هستند و پس از انجام اقدامات لازم اجاز تردد به خودروها را خواهند داد.

توحید اخلاقی اظهارکرد: آزاد راه تبریز- زنجان به صورت ناقص بهره برداری شده و هنوز هم شرکت ساخت و توسعه آزاد راه های کشور قطعاتی از پل را از پیمانکاران تحویل نگرفته است.

وی با اشاره به نواقص پل های این آزاد راه، گفت: نبود آب چکان، موجب انباشت آب در زمان بارندگی شده و با کاهش دمای هوا و یخبندان به سازه آسیب می رسد.

اخلاقی اعتبار مورد نیاز برای رفع نواقص این آزاد راه را سه هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

آزاد راه تبریز – زنجان به طول ۲۸۵ کیلومتر در چهار فاز اجرا شد.

فاز نخست آن به طول ۸۲ کیلومتر حدفاصل «زنجان – سرچم» در سال ۸۳، فاز دوم آن به طول ۱۶۱ کیلومتر حدفاصل «سرچم – بستان آباد» در سال ۸۵ و فاز سوم آن به طول ۲۲ کیلومتر حدفاصل «بستان آباد – قزلجه میدان» در سال ۹۰ بهره برداری شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :