معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: با توجه به شرایط جامعه و تهدید خانواده ها به جهت انواع بزه ها، موضوع آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی در سطح مدارس باید جدی گرفته شود.

به گزارش تبریزمن،  سعید شبستری خیابانی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان، افزود: هم اکنون به دلیل توطئه های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران، انواع و اقسام آسیب های اجتماعی در قالب مواد مخدر، طلاق، کاهش ازدواج و بزه های جدید اجتماعی خانواده ها را تهدید می کند که این مسایل باعث بروز مسایل ناخواسته ای در جامعه می شود.

وی اظهار کرد: آموزش و پرورش و مدارس و معلمان بهترین و مناسب ترین مکان برای مقابله با چنین آسیب هایی است که اگر در این زمینه با اجرای برنامه های مدون و به روز پیش نرویم، آینده ای سخت و پرمساله در انتظار جامعه خواهد بود.

شبستری خیابانی، تدریس و انتقال مهارت های زندگی به دانش آموزان در سطح مختلف را یکی از فنون مهم در مدارس برای جلوگیری از شیوع آسیب های اجتماعی بیان کرد و گفت: پایین آمدن سن اعتیاد زنگ خطر جدی است تا در این زمینه وارد عرصه شده و اقدامات پیشگیرانه را تسریع کنیم.

به گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این جلسه، توجه به موضوع مهم آسیب های اجتماعی را یکی از اولویت های اصلی این مجموعه بیان و اظهار کرد: در خصوص کنترل آسیب های اجتماعی اقداماتی در قالب برنامه های درسی رسمی و به شکل آموزش مهارت های زندگی در دست اجرا داریم.

جعفر پاشائی افزود: آموزش و پرورش استان با جدیت به موضوع آسیب های اجتماعی در مدارس ورود پیدا کرده است و با هماهنگی دادستانی تبریز با هر گونه احتمال بروز چنین ناهنجاری هایی برخورد خواهد کرد.

وی، اجرای طرح مراقبت از خود در یکهزار و ۳۹۸ مدرسه، مهارت های مقابله با رفتارهای پرخطر در ۵۵۰ مدرسه، مدارس عاری از خطر در ۴۰۵ مدرسه، طرح مدارس مراقب در دو هزار و ۳۵۴ مدرسه و آموزش ۵۵ هزار و ۳۳۳ از والدین دانش آموزان و چهار هزار و ۸۴۵ نفر از کارکنان آموزش و پرورش را از جمله برنامه های پیشگیرانه نظام تعلیم و تریبت در آذربایجان شرقی عنوان کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :