بزرگترین رویداد ورزشی جهان تا چند روز دیگر آغاز شده و نگاه های اغلب مردم جهان را به خود خیره خواهد کرد. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به نمایندگان حاضر از استانمان در کاروان المپیکی ایران …

تبریزمن، سرویس ورزشی: استان آذربایجان شرقی در رقابت های المپیک ۲۰۱۶ ریو در کشور برزیل، ۱۵ نماینده خواهد داشت. از این تعداد، ۲ نفر ورزشکار المپیکی در رشته دوچرخه سواری، ۷ نفر ورزشکار پارالمپیکی، ۳ نفر مربی و یک نفر داور همراه کاروان ایران به برزیل اعزام خواهند شد.

قادر میزبانی و صمد پورسیدی دو ورزشکاری خواهند بود که در رشته دوچرخه سواری المپیک ۲۰۱۶ به رقابت با حریفان قدر خود خواهند پرداخت.

کسب مدال طلا تور دوچرخه‌سواری آسیا در سال ۲۰۱۵ از جمله افتخارات صمد پورسیدی است که هم اکنون در تیم پتروشیمی تبریز عضویت دارد. قادر میزبانی هم که از افتخارات ورزش استان و رشته دوچرخه سوای می باشد؛ او که در مقطعی تصمیم به انصراف از حضور در المپیک گرفته بود، با مخالفت فدراسیون، دومین نماینده استان در این رقابت ها خواهد بود.

متاسفانه استان آذربایجان شرقی – که در طول ورزش کشور، بازیکنان زیادی در اکثر ورزش‌های مختلف به کشورمان معرفی کرده است-  به غیر از میر صمدپور سیدی و قادر میزبانی نماینده دیگری در مسابقات المپیک ریو ندارد.

با این حال حضور ۷ ورزشکار پارالمپیکی در مسابقات ریو با در نظر گرفتن پتانسیل بالایی که این ورزشکاران دارند، می تواند امیدوارکننده باشد.

بهزاد زادعلی اصغر و امیرپوررضوی، از اعضای تیم ملی فوتبال ۵ نفره کشورمان می باشند. این تیم بعد از شرکت در تورنمنت بین المللی برزیل و در خشش در این رقابتها که اتفاقا به نایب قهرمانی این تیم هم منجر شد، با توجه به اردوهای آماده سازی متعدد، از انگیزه و آمادگی بسیار خوبی برای رقابت المپیک برخوردار بوده و از امیدهای خوبی برای کسب مدال برخورداند.

اما مسن ترین ورزشکار کاروان ایران در المپیک نیز اهل میانه می باشد، اسدالله عظیمی با درخشش در مسابقات امارات و کسب مدال طلا موفق شد به المپیک راه پیدا کند و از امیدهای اصلی کسب مدال طلا برای استان می باشد. این ورزشکار در رشته پرتاب دیسک با حریفان رقابت خواهد کرد.

سیامک صالح فرج زاده، دیگر نماینده پارالمپیکی استان، با شکستن رکورد دنیا در رشته پرتاب وزنه مسابقات جهانی دوومیدانی معلومان سال ۲۰۱۵ در کشور قطر، به مدال طلا رسید و سهمیه پارالمپیک را بدست آورد. عرفان حسینی نیز در این رقابت ها و در رشته پرتاب نیزه موفق شد به مدال نقره رسیده و سهمیه دیگری برای آذربایجان شرقی بدست آورد.

اسماعیل حسن پور، بسکتبالیست استان نیز به از ورزشکارانی است که همراه با تیم ملی بسکتبال با ویلچر راهی برزیل خواهد شد.

بتول جهانگیری نیز تنها ورزشکار بانوی استان است که توانسته جواز حضور در رشته پرتاب وزنه المپیک را برای خود به دست آورد.

به این ترتیب استان آذربایجان شرقی ۹ ورزشکار را به رقابت های المپیک خواهد فرستاد. از ۴ نفر بعدی سه نفر به عنوان مربی و یک نفر نیز به عنوان داور راهی برزیل خواهند شد.

بهمن رضایی به عنوان سرمربی تیم ملی دوومیدانی، احمد دلجوان به عنوان مربی تیم ملی وزنه برداری معلولان و مصطفی چایچی در سمت سرمربیگری تیم ملی دوچرخه سواری در کنار علیرضا موسویان، داور بین المللی هندبال استان، ۴ نماینده بعدی استان را در المپیک تشکیل می دهند.

دکتر امیر ساسان، به عنوان پزشک تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد در رقابتهای المپیک از استان شرکت خواهد کرد، علی کشفیا، به عنوان مدیر تیم های پارالمپیک کشورمان در این رقابتها شرکت خواهد کرد که وی یکی از نفرات پر افتخار استان در رقابتهای پارالمپیک با ۵ عنوان قهرمانی می باشد.

امیدواریم هر ۱۵ نفری که از استان آذربایجان شرقی چه به عنوان ورزشکار، مربی یا داور راهی برزیل خواهند شد، بهترین عملکرد خود را نشان داده و برای هموطنانشان افتخار آفرینی کنند…

FotorCreated


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :