رییس موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) تبریز با تبریک روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه آذربایجان شرقی گفت:بخش عظیمی از رشد جامعه، مدیون جریان آزاد اخبار توسط خبرنگاران رسانه های گروهی می باشد.

به گزارش تبریزمن، محمدرضا میلانی امروز با ارایه پیشنهادی جهت عزت و کرامت تلاشگران خبر استان افزود:اگر اهالی رسانه رضایت داشته باشند آماده تدوین دایره المعارف خبرنگاران جوان آذربایجان شرقی هستیم تا آنهایی که دستی بر قلم دارند از ادوار گذشته تا به حال معرفی گردند.

وی با ذکر این نکته که جزو موسسات آموزش عالی رتبه یک کشوری هستیم اضافه کرد:خوشبختانه وزارت علوم و فناوری در توسعه این موسسه نهایت همکاری را دارد که این امر با وجود نرم افزار و مغزافزارهای لازم و نیز اساتید مجرب عملیاتی خواهد شد اما متاسفانه نفوذ برخی از دانشگاه های دولتی در مجموعه وزارت باعث عدم پیشرفت قابل ملاحظه ما شده است.

میلانی ادامه داد:تعدادی از رشته های تحصیلی با پیشنهاد ما در لیست رشته های سازمان سنجش قرار گرفت و اتفاقأ رشته خبرنگاری هم جزو این رشته ها بودند که در دقایق آخر گفتند که امکان ارایه این رشته در تبریز وجود ندارد.

photo_2016-08-09_17-32-24
رییس موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) با اشاره به اینکه از یک دهه پیش امیدوار بودیم که فارغ التحصیلان دانشگاه ما به کارآفرینان موفق در بازار کار تبدیل شوند تاکید کرد:در این خصوص به خلق ارزش های جدید اهتمام داریم به طوری که تعدادی از دانشجویان رشته مکانیک ما توانستند در جشنواره خوارزمی مقام آور باشند بنابراین معتقدیم دانشجویان باید آموزش های حرفه ای جهت کارآفرینی را سپری نموده و آشنا به بازار کار باشند.

به گفته میلانی، دانشجویان این موسسه توانسته اند در طراحی و تولید چاپگر سه بعدی و نسل های جدید ربات ها گام های موفقیت آمیزی را بردارند.

شایان ذکر است موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) تبریز از سال ۷۵ شروع به فعالیت نموده و اکنون ۲ هزار و ۱۰۵ دانشجو در ۴۱ رشته مشغول به تحصیل هستند که نسبت به سال گذشته حدود نه و نیم درصد افزایش دارد و ۱۳ رشته آن مربوط به مقطع کارشناسی ارشد می باشد و در آینده نزدیک، جذب دانشجوی مقطع دکتری نیز محقق خواهد گردید.

مدیریت بازرگانی با گرایش بازرگانی بین المللی، بازیگری، مهندسی کامپیوتر با گرایش شبکه ها، حسابداری، عمران و معماری از جمله رشته های مقطع کارشناسی ارشد این موسسه آموزش عالی است که می توان برای ایجاد رشته خبرنگاری نیز امیدوار بود.

√ شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :