سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به اینکه فردا دوشنبه نخستین گروه از زائران حج تمتع وارد کشور می‌شوند، گفت: به دلیل انجام هماهنگی‌ها، در این روز پیکر شهدای حج به کشور منتقل نمی‌شود.

به گزارش تبریزمن، منوچهر سپاسیگفت: پیکر شهدای حج با این پرواز وارد کشور نمی شود و احتمالا در روزهای آینده با همکاری دیگر بخش‌ها و تحویل اجساد، پیکر این شهدا به کشور منتقل می‌شود.

اعزام نخستین گروه از حجاج حج تمتع

وی بابیان اینکه فردا ساعت ۱۲ دو گروه از حجاج در فرودگاه امام خمینی(ره) به زمین می نیشیند، افزود: پس از آن هواپیمای گروه دیگری از حجاج در استان گلستان فرودگاه گرگان فرود می‌آید، بنابراین حدود ۷۰۰ نفر از زائران فردا به کشور باز می گردند.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌های کشور با اعلام اینکه عملیات حج امسال با ورود آخرین زائران در تاریخ ۲۶ مهرماه به کشور به پایان می رسد، اظهار داشت: روزانه حدود ۹ پرواز حجاج را به کشور منتقل می کند که این کار با همکاری سه شرکت ایران ایر، ماهان و هواپیمایی سعودی انجام می شود.

سپاسی با بیان اینکه این پروازها در ۱۹ فرودگاه کشور به زمین می نشیند، افزود: پروازها از مکه و مدینه به مقصد فرودگاه های کشور انجام می شود و شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با جابه جایی ۲۵ درصد زائران، ماهان با جابه‌جایی ۲۵ درصد حجاج و ایرلاین سعودی با جابه‌جایی ۵۰ درصد زائران، وظیفه اعزام حجاج را به خانه خدا بر عهده دارند.

به نقل از خبرگزاری مهر، وی با اشاره به اینکه امسال ۶۴ هزار و ۱۰۰ حاجی در قالب ۲۲۳ پرواز به خانه خدا اعزام شدند، گفت: پروازهای رفت ‌از اول شهریورماه‌ ۱۳۹۴ آغاز شد و پرواز بازگشت حجاج تا ساعت ۲۱:۴۵‌ روز ۲۶ شهریور‌ ادامه‌ دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :