مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: هفتمین اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی روز چهارشنبه در تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش تبریزمن، فرزین حق پرست افزود: در نخستین روز این اجلاس ( امروز) نشست داخلی شورا برگزار و در دومین روز همایش صنایع دستی، صلح و خلاقیت برگزار می شود.

وی گفت: شرکت کنندگان در اجلاس آسیا و اقیانوسیه طی چهار روز اقامت در تبریز از بازار فرش مظفریه، دانشگاه هنر اسلامی، کارگاه های قالی بافی تبریز و روستای کندوان بازدید خواهند کرد.

وی به دیدار اعضا این شورا با کارآفرینان صنایع دستی تبریز اشاره کرد و افزود: اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی برای نخستین بار در ایران برگزار می شود و این میزبانی از آثار معرفی شهر تبریز به عنوان شهر جهانی فرش است.

وی گفت: نمایشگاه آثار فاخر صنایع دستی و فرش آذربایجان‌شرقی به منظور حفظ و ارتقای عنوان تبریز، شهر جهانی فرش دستباف از سوی شورای جهانی صنایع دستی با حضور میهمانان داخلی و خارجی حاضر در اجلاس آسیا و اقیانوسیه روزهای نهم و دهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

در همایش صنایع دستی، صلح و خلاقیت که پنجشنبه/ ۹ اردیبهشت/ در هتل پارس تبریز برگزار می‌شود، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان‌شرقی، غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و همچنین مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان‌شرقی به سخنرانی می پردازند.

گفتنی است استعدادهای کم نظیر و ناشناخته ای در گوشه و کنار کلانشهر تبریز فعالیت هایی در بخش صنایع دستی و صنعت فرش دارند که در صورت مشارکت در طرح های تیمی می توانند شاهکارهای هنری و ارزشمندی را در شان موزه های مطرح جهان تولید کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :