معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از آغاز صدور پروانه صید ماهی با قلاب و تور در رودخانه ها و آب های داخلی استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، میرمحسن حسینی قمی با اشاره به دستورالعمل صید ماهی با قلاب و تور، فصل صید را تا پایان دی ماه عنوان کرد و گفت: اعتبار پروانه های صادره یک ماه و قیمت آن پنجاه هزار ریال برای ماهیگیری با قلاب و یک میلیون و پانصد هزار ریال برای ماهیگیری با تور است.

وی ادامه داد: علاقه مندان می توانند با مراجعه به درگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان به آدرس http://as.doe.ir ثبت نام و از ادارات محیط زیست پروانه خود را دریافت کنند.

قمی تعداد مجاز صید روزانه برای هر پروانه صید با قلاب را پنج قطعه ماهی و ۳۰ قطعه ماهی برای صید با تور برای هر روز برشمرد و خاطرنشان کرد: صید در رودخانه های حفاظت شده و مناطق ممنوعه شرکت آب منطقه ای ممنوع است.

وی اظهار کرد: صید ماهیان آزاد و ماهیان حمایت شده از جمله ماهی قزل آلای خال قرمز خلاف مقررات و ممنوع است.

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: به تورهای ماهیگیری از نوع سالیک و با چشمه های سی میلیمتر به بالا پروانه داده می شود.

وی از کنترل پروانه های شکار در مناطق مختلف استان خبر داد و افزود: یگان حفاظت محیط زیست در صورت تخلف افراد، ضمن ضبط ادوات صید، متخلفان را به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :