رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: عملیات اجرایی پروژه مهم ترمینال بین المللی فرودگاه تبریز سال آینده آغاز می شود.

به گزارش تبریزمن، داود بهبودی صبح امروز در حاشیه بازدید از فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه احداث ترمینال فرودگاه تبریز از چندین سال پیش تنظیم شده و حتی به مرحله فونداسیون نیز رسیده بود اما در سال ۹۴ به دلیل مسائلی که پیمانکار پروژه داشت، متوقف شد.

وی افزود: در حال حاضر بازنگری مجدد مشخصات پروژه را به انجام رسانده ایم و بعد از برجام تفاهم نامه ای میان شرکت فرودگاه های کشور با یک شرکت ایتالیایی منعقد شده تا بر اساس آن، این شرکت مشاور طرح را بررسی کرده، نظرات پیشنهادی را ارائه دهد و مشخصات و زمان اجرا را تعیین کند.

بهبودی ابراز امیدواری کرد: در ماه های آینده نظرات مشاور اخذ و انتخاب پیمانکار انجام شود و با طی این مراحل پروژه ترمینال فرودگاه تبریز از اصلی ترین پروزه هایی خواهد بود که سال آینده اجرا می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی در ادامه گفت: امروز از بخش های مختلف فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز منجمله بخش مگاتکنیکال سنتر، برج کنترل، ژنراتور مدرن، پارکینگ طبقاتی، فضای ترمینال و سایر فضاهای فنی دیدن کردیم و هدف از این بازدید آشنایی با فعالیت هایی بود که در راستای اجرای پروژه های سند تدبیر توسعه استان صورت می گیرد.

وی اذعان داشت: پروژه هایی که در قالب سند تدبیر توسعه استان برای این فرودگاه تعریف کرده ایم عبارتند از سالن ترمینال بین المللی، پارکینگ هواپیما یا اپرون، آشیانه هواپیما و پارکینگ خودرو که فعالیت های مطلوبی در جهت اجرا و تکمیل این پروژه ها در حال انجام است.

بهبودی تصریح کرد: اسکلت بندی آشیانه توسط شرکت آتاایر به انجام رسیده و پروژه در حال تکمیل است؛ مطالعات اپرون طبق زمانبندی صورت گرفته در حال انجام است و عملیات اجرایی پروژه نیمه دوم امسال آغاز می شود و پارکینگ خوردو با ظرفیت ۵۰۰ خودرو در چهار سطح با ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی در آستانه بهره برداری قرار دارد.

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی همچنین به احداث باند بتنی به پهنای ۶۰ متر در فرودگاه بین المللی تبریز که عملیات اجرایی آن سال گذشته به اتمام رسیده، خریداری هواپیمای فلت چک و پرواز هواپیمای پهن پیکر در این فرودگاه اشاره کرد.

وی با بیان اینکه علاوه بر خدمات فنی در مباحث مربوط به رعایت حقوق شهروندی و تحولات امور اداری خدمات مطلوبی در فرودگاه تبریز انجام گرفته که در فضای کالبدی خود را نشان می دهد، افزود: استقرار تاکسی سرویس های مناسب با خودروهای پیشرفته، مناسب سازی فضا برای معلولین، بازسازی سرویس های بهداشتی و استفرار وب کیوسک مسافران برای ارائه فرم های نظرسنجی در آن از جمله این خدمات است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :