به گزارش تبریزمن، شهردار تبریز از آغاز عملیات اجرایی پروژه عظیم میدان آذربایجان در روز میلاد حضرت ولی عصر(عج) خبر داد.

دکتر صادق نجفی ضمن اعلام این خبر گفت: میدان آذربایجان، به عنوان بزرگترین میدان شهر و همچنین به دلیل قرار گرفتن در شاهراه ارتباطی بین مسیرهای اصلی، با مشکلات عمده ترافیکی روبرو است  و نیاز به اجرای یک پروژه عظیم با محور تبادل ترافیکی و بهبود تردد در این میدان احساس می شود.

وی افزود: بر این اساس، شهرداری تبریز در سال گذشته، طرح پروژه بزرگ میدان آذربایجان را تدوین نمود تا پس از انجام مطالعات مربوطه و بررسی های کارشناسانه، وارد فاز عملیاتی شود.

شهردار تبریز تصریح کرد: در حال حاضر، مطالعات و تحقیقات مربوط به این پروژه، به پایان رسیده و آماده شروع فاز عملیاتی می باشد.

دکتر نجفی، زمان آغاز عملیات اجرایی این طرح بزرگ عمرانی را نیمه شعبان اعلام نمود و گفت: به یاری خداوند، در روز میلاد با سعادت حضرت ولی عصر(عج)،  مراسم کلنگ زنی این پروژه برگزار و عملیات اجرایی آن آغاز خواهدشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به موفقیت شهرداری در اتمام پروژه های عمرانی خود درمدتی کمتر از موعد در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: اجرای طرح های عمرانی در مدتی کمتر از وقت مقرر، موفقیتی برای شهرداری تبریز محسوب می شود و امیدواریم این تجربه موفق در پروژه میدان آذربایجان نیز تکرار شود.

گفتنی است میدان آذربایجان با وسعت یک‌ونیم برابر میدان آزادی تهران، یکی از بزرگترین میادین اصلی کشور است. در طرح جدید این میدان که با محوریت دسترسی به چهار مسیر بلوار شهید بابایی، اتوبان پاسداران، بلوار آذربایجان و بلوار ستارخان از طریق خطوط رفت و برگشت  منتشر شده است، سه رمپ «پاسداران–آذربایجان»، «بابایی-آذربایجان» و «آذربایجان-بابایی» در قالب مسیرهای طبقاتی و همچنین آکس مسیر عبور تراموا، عابرپیاده و دوچرخه در محدوده مرکزی میدان، پیش بینی شده است

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :