با حضور مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت، کارخانه تولید آرد گندم شهرستان میانه با ظرفیت تولید پنج هزار تن در ماه بعد از چهار سال رکود راه اندازی شد.

به گزارش تبریزمن،روز یکشنبه در حال حاضر دو کارخانه آرد در شهرستان میانه وجود دارد که هر دو به علت بدهی مالی و سوء مدیریت از سال ۱۳۹۰ دچار رکود شده بودند که با پیگیری های صورت گرفته یکی از این دو واحد تولیدی با اشتغالزایی برای۲۰ نفر به صورت مستقیم فعالیت خود را آغاز کرد.
کارخانه تولید آرد قافلانکوه از این پس علاوه بر جوابگویی به نیاز یک هزار و ۲۰۰ تنی آرد سهیمه ای و ۱۰۰۰ تنی آزاد شهرستان میانه، مازاد تولید خود را به سایر نقاط کشور صادر می کند.
ظرفیت تولید دو کارخانه آرد شهرستان میانه در مجموع ۱۰ هزار تن در ماه می باشد که با راه اندازی یکی از آنها به میزان پنج هزار تن در ماه، شهرستان میانه از وارد کردن آرد بی نیاز شد.
فرماندار ویژه شهرستان میانه در این مراسم گفت: در فصل خرید گندم، بحث تحویل گندم و ذخیره سازی آن از ضروریات است که باید با ارائه تمهیدات و برنامه ریزی لازم از بروز هر گونه مشکل در این زمینه ها جلوگیری کنیم.
حمید شکری با اعلام کاشت گندم در ۷۰ هزار هکتار از اراضی این شهرستان، از پیش بینی خرید ۱۰۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در سال جاری در شهرستان میانه خبر داد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت نیز گفت: در آستانه خرید گندم با شش میلیون تن موجودی به استقبال خرید گندم می رویم که این امر در کشور استثنایی است.
ابوالحسن زاده از پیش بینی خرید ۱۰ میلیون تن گندم در سطح کشور ی در سال جاری خبر داد و افزود: در سطح استان نیز با ۳۰۰ هزار تن موجودی، خرید ۵۰۰ هزار تن پیش بینی شده است.
وی خواستار مرمت انبارهای موجود شد و از مراکز خرید تعاونی روستایی در شهرستان خواست تا بنابر مصوبه بیش از پنج تن گندم خریداری نکنند و ماشین های بزرگ را به مراکز خرید اصلی سوق دهند تا هزینه اضافی بر دولت تحمیل نشود.
شهرستان میانه با ۱۸۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۶۰ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :