این مسابقات با حمایت اداره ورزش و جوانان استان، برای اولین بار در تبریز شروع به کار کرد .

به گزارش تبریزمن، مسابقات رباتیک کشوری با عنوان جام سرداران شهید آذربایجان برای اولین بار در شهر تبریز با یاد  میلاد مفیدیان دانشجوی کارشناسی میکروالکترونیک ، جوانی که  بیش از ۳۰ مقام کشوری دارد و اکنون دار فانی را وداع گفته است و با حضور رئیس پژوهشسرای آذربایجان، علیرضا صادقی مدیر اجرایی مسابقات ، پیمان خسروانی دبیر لیگ اختراعات و ابتکارات، یوسف جاویدان مسئول ورزش های الکترونیک آذربایجان شرقی ،سرهنگ هوشنگ سروش رئیس هیئت انجمن های  ورزشی آذربایجان شرقی  آغاز شد و تا فردا مورخ ۱ مرداد سال ۹۵ ساعت ۱۷ در محل پزوهشسرای آذربایجان ادامه خواهد داشت.

یوسف جاویدان مسئول ورزش های الکترونیک آذربایجان شرقی ، در گفتگو با خبرنگار نصر بیان کرد : انجمن ورزش الکترونیک شامل چهار کمیته رباتیک ، رادیو کنترل ، بازی های رایانه ای و کنسول می باشد که اولین اقدام کمیته رباتیک برگزاری مسابقات در قالب نمایشگاه و مسابقات است .

وی افزود : ۱۱۰ تیم در قالب دانشگاه و تیم در این مسابقات حضور دارند .

همچنین جاویدان با اظهار تشکر از پژوهش سرای دانش آموزی و مدیریت کل امور اجتماعی سلامت شهرداری تبریز و ریاست هیئت انجمن های ورزشی و روابط عموموی اداره کل ورزش و جوانان  بیان  کرد : میزبانی از چنین مسابقاتی به مراتب مزایایی دارد که متاسفانه آذربایجان شرقی تا امروز از آن محروم بوده است و باید برای بهره مندی از آن بیشتر تلاش کرد . این در حالی است که برگزاری این دوره از مسابقات با وجود هزینه های بالا برای آماده سازی پیست و سایر موارد هیچ حمایت مالی نشده و تنها مزیت وجود پتانسیل بالای این حوزه در استان است.

وی افزود چنین رویدادهای مهمی نیازمند حمایت از سوی شهرداری و دانشگاه ها است چراکه اتفاقی علمی ، فرهنگی و ورزشی است و موجب ارتقاء دانش و صنعت در استان می شود .

در انتها مسئول ورزش های الکترونیک آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت انتخاب شدن تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال ۲۰۱۸ افزود : با مذاکرات انجام شده با فدراسیون جهانی قرار است مسابقات بین المللی و آسیایی در سال ۲۰۱۸ در سطح بین المللی در تبریز برگزار شود .

وی گفت : در این دوره از مسابقات تیم هایی از کشور های اروپایی به ویژه آلمان و نروژ حضور خواهند داشت و قصد داریم مسابقات در منطقه آزاد ارس برگزار کنیم .

هوشنگ سروش رئیس هیئت انجمن های  ورزشی آذربایجان شرقی ، با اشاره به اینکه انجمن ورزش های الکترونیک اخیرا به عنوان آخرین رشته به هیئت انجمن های ورزشی استان واگذار شده است  گفت : طی تماس های انجام شده با ریاست این انجمن تصمیم بر این شد که برای اولین بار حرکتی در استان انجام شود که به نوعی نوآوری  بوده و باعث جلب توجه مردم می شود.

وی بیان کرد : با توجه به اهمیت این نوع مسابقات که موجب شادابی و نشاط جوانان می شود حمایت مسئولین و سازمانها موجب ایجاد انگیزه و عملکرد بهتر آنان می شود . همچنین این امر مستلزم رسیدگی و ایجاد محلی مناسب و ویژه برای فعالیت های اینچنینی می باشد .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :