سرخپوشان تراکتورسازی در اولین بازی رقابت های فصل جدید لیگ برتر مقابل تیم مدافع عنوان قهرمانی با نتیجه تساوی دو بر دو در خانه متوقف شدند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: شاگردان امیرقلعه نوعی در رقابت با استقلال خوزستان در هفته نخست رقابت های لیگ برتر در کل نمایش خوبی داشتند و اگر اشتباهات فردی بازیکنان نبود و همچنین هماهنگی بیشتری بین آن ها ایجاد می شد، تراکتور می توانست با اختلاف در این بازی به برتری دست پیدا کند.

محمدرضا اخباری که برای دومین فصل پیاپی عنوان دروازبان اصلی تراکتورسازی را یدک میکشد، نتوانست در این بازی دروازه خود را بسته نگه دارد و دوبار توسط ذهیوی تسلیم شد. یک گل با ضربه سر از فاصله بسیار نزدیک به دروازه و با ضرب بالا و یک پنالتی که نمی توان اخباری را در هیچکدام از صحنه ها مقصر دانست، در سایر لحظات بازی نیز مهاجمان استقلال خوزستان اکثر توپ ها را به خارج از چارچوب می فرستاندند، بنابراین نمی توان قضاوت درستی در خصوص عملکرد اخباری در این مسابقه داشت.

اما در خط دفاعی، محسن بنگرو  هادی محمدی در به ثمر رساندن ضربات سر در اکثر دقایق بازی موفق عمل کردند، به جز صحنه ای که گل اول به ثمر رسید، روی گل دوم نیز عدم دفع مناسب توپ از سمت آن ها باعث شد تا در ادامه اعلام پنالتی شده و دروازه تراکتور گشوده شود.

در کل می توان نمره قبولی را به دو مدافع میانی جدید تراکتورسازی اعطا کرد اما مطمئنا در ادامه فصل نیاز به هماهنگی و هوشمندی بیشتری از این دو مدافع می باشد.

سعید آقایی و محمد ایرانپوریان، دو مدافع کناری تیم هم مثل اکثر بازی ها عملکرد مثبت و مسلطی را از خود به نمایش گذاشتند.

در مرکز زمین، مهدی کیانی توانست یکی از بهترین بازی های خود را ثبت کند و احتمالا بهترین بازیکن تیمش هم بود. بازیکن وفادار و متعصب سرخپوشان هم در توپ گیری و هم در ارسال پاس عملکرد بی نقصی داشت و در صحنه های بسیاری اشتباهات بازیکنان جلویی خود را جبران کرد.

سروش رفیعی اما یکی از پراشتباه ترین روزهای خود را سپری کرد، پاس ها و دریبل های نافرجام تصویری بود که رفیعی بی انگیزه بارها هواداران تراکتور را در این بازی با آن رو به رو ساخت. در ادامه نیز رفیعی در نیمه دوم تعویض و از بازی خارج شد.

جاسم کرار عراقی از خوب های تراکتور در این مسابقه بود که به خوبی در چندین صحنه پا به توپ شده و با تکنیک خوب خود، بازیکنان استقلال خوزستان را جا گذاشت. پاس های هوشمندانه و به موقع نیز از نکات مثبت کار کرار در این مسابقه بود اما وی در یکی دو صحنه نتوانست مهاجمان تیم را به خوبی در موقعیت گلزنی قرار دهد، اما توانست یک پاس گل حساس را به فرزاد حاتمی برساند.

محمد ابراهیمی نیز همچون مهدی کیانی از بهترین بازیکنان تیم تراکتورسازی بود و دو بار تا آستانه گلزنی پیش رفت. در سایر اوقات بازی نیز بازیکنان استقلال خوزستان را چندین بار مجاب به انجام خطا کرد. ابراهیمی با انگیزه دریبل ها و پاس های خوبی از خود به ثبت رساند و در چند صحنه نیز با توپ گیری های عالی خود مانع از ایجاد ضدحمله توسط بازیکنان حریف شد.

در خط آتش، زوج لوسیانو ادینهو و فرزاد حاتمی موفق شدند دو گل به ثمر رسانند اما چند گل را هم هدر دادند. ادینهو در همان دقایق ابتدایی بازی با توپ گیری هوشمندانه خودش دروازه استقلال را گشود اما در ادامه بازی در استارت ها ناموفق عمل کرد و همچنین یکی دو موقعیت خوبی که در محوطه جریمه بدست آورد را از دست داد.

حاتمی نیز علی رغم به ثمر رساندن دومین گل تراکتور، بارها توپ های خوبی را که هم تیمی هایش به او رسانده بودند از دست داد و در یکی دو صحنه نیز با شوت های بی هدف موقعیت را از تیم گرفت.

محمد نوری و شهرام گودرزی هم که به عنوان یار های تعویضی وارد زمین بازی شدند، عملکرد متوسطی داشتند و باید دید در بازی های آینده چگونه کار خواهند کرد.

به طور خلاصه می توان به بازی بازیکنان تراکتور در این مسابقه نمره قبولی داد و به رقابت های آینده امیدوار بود، با افزایش هماهنگی و کاهش اشتباهات فردی بازیکنان، می توان یک تراکتور قدرتمند را روانه مسابقات کرد و به قهرمانی نزدیک شد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :