به گزارش تبریزمن، با اعلام برنامه فصل جدید لیگ با علی افضل تماس گرفتیم تا نظر او را درباره شروع بازی ها جویا شویم. افضل در ابتدا با حمایت از این برنامه، سراغ وحید شمسایی رفت و تندترین صحبت ها را علیه وی مطرح کرد که در نوع خود بی سابقه بود. این گفت و گو را در ادامه بخوانید:

*آقای افضل شما با شروع لیگ از اواخر اردیبهشت موافقید؟

– بله بنده هم با شروع زودتر لیگ موافقم و معتقدم نباید با دیر شروع کردن لیگ، باعث فشرده کردن بازی ها شویم. اگر بازی ها دیر شروع شود، بازیکن می رود ۴-۵ ماه می خورد و می خوابد و از این طرف بدنسازی هم دشوار می شود. با این حال این نظر من مربی است و معتقدم باید نظر مسئولان باشگاه ها را هم در این باره دانست چون بودجه بعضی باشگاه ها دیر تعیین می شود.
* از نائب قهرمانی مس راضی هستید؟

– ما امسال با توجه به شرایط و اتفاقاتی که برایمان پیش آمد، به نائب قهرمانی راضی هستیم اما از اینکه قهرمان نشدیم ناراحتیم. باشگاه ما امسال مشکل بیرونی زیادی داشت و حاشیه سازی های زیادی می کردند. آقای نجفی مدیرعامل تیم واقعا تنها بود. ما فقط طیبی و صمیمی را به عنوان دو ملی پوش داشتیم اما ببینید بقیه باشگاه ها مثل تاسیسات و گیتی پسند چقدر ملی پوش داشتند. ضمن اینکه ما در بعضی مسائل هم ضعیف بودیم.

* چه مسائلی؟

– در حاشیه سازی! تیم تاسیسات دریایی در حاشیه سازی فوق العاده عمل کرد و ما در این کار ضعیف بودیم. آقایان برای اینکه قهرمان شوند حاضر بودند هر چیزی را زیر پا بگذارند. من نمی دانم آن ها با تیم های دیگر چه کار دارند؟ به شما چه مربوط که در گیتی پسند چه خبر است؟ شما با اتفاقات داخلی مس چه کار دارید؟ آقایان جای اینکه روی نیمکت تیم خودشان بنشینند، با بازیکنان حریف ارتباط می گیرند و تیم های دیگر را می خواهند اداره کنند. اگر خیلی هنر دارید تیم خودتان را مدیریت کنید تا بازیکن تان کاور را پرتاب نکند و به بطری شوت نزند.

به نقل از فوتسال، آقایان در فولاد ماهان اصفهان هم همین کار را کردند. زمانی که من هدایت تیم را به عهده داشتم، چند هفته زودتر قهرمان شدیم اما آقایان کاری کردند تا من قبل از اینکه جشن قهرمانی تیمم را ببینم، اخراج شوم. مربی تیم ملی، ایرانی باشد یا خارجی فرقی برایشان ندارد و انتقاد می کنند. فقط می خواهند خودشان باشند تا همه چیز خوب باشد. اگر خودشان راس کار نباشند همه چیز بد است. اما چرا این کارها را می کنند؟ چه هدفی دارند؟ چرا نمی خواهند آب خوش از گلوی فوتسال پایین برود و این رشته آرامش را تجربه کند؟شمسایی اگر هنر دارد خودش سرمربی گری کند نه اینکه مربی-بازیکن باشد. این آقا در کدام بازی روی نیمکت، تیم خودش را هدایت کرد؟ در بازی هایی که غایب بود از بالای سکوها بازی را نگاه می کرد. مگر در فوتسال می توان تیم را از روی سکوها هدایت کرد؟ اگر هنر دارند روی نیمکت بنشینند و با بازیکن خودشان برخورد کنند و حاشیه تیم خودشان را جمع کنند نه اینکه با دخالت در بقیه تیم ها، جو داخلی آن ها را بهم بریزند.

*در تیم شما چه دخالتی شده است؟

من یکی از بازیکنانم را کنار گذاشته بودم و آقایان با او ارتباط گرفته بودند! به شما چه مربوط که من مسلم رستمی ها را کنار گذاشته ام یا با بابک نصیری مشکل دارم؟ آن ها از تمام تیم ها اطلاعات دارند. در تمام تیم ها نفر دارند و ارتباط می گیرند. بعد هم می گویند جام را از امام رضا(ع) گرفتیم. قربان امام رضا بروم. امام رضا که جام را به شما نداد! مقاومت و شهروند جام راه به شما دادند که مقابل شما ۶-۷ گل خوردند. تیم هایی که در بقیه بازی ها محکم بازی می کردند اما جلوی شما…! ما ۶ گل کم آوردیم و در تفاضل گل قهرمانی را از دست دادیم. آقایان به قم نفر می فرستند و تیمشان در بازی غیر مربوط تشویق می شود. این ها چه معنی می دهد؟ امیدوارم سال آینده خودشان با عنوان سرمربی روی نیمکت بنشینند تا ببینم چند مرده حلاجند نه اینکه خودشان را پشت بقیه قایم کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :