برنامه خندوانه در مدت فعالیت خود از قشرها و قومیت های مختلفی دعوت کرده و حسابی برایشان سنگ تمام گذاشته است، در این میان اما جای سوال است که چرا تابحال هیچ اقدامی از طرف عوامل برنامه یا حتی مسئولین آذربایجان برای حضور در این برنامه پربیننده انجام نشده است…

تبریزمن، سرویس اجتماعی: رامبد جوان و برنامه خندوانه اش توانسته در ماه های اخیر و در شرایطی که مردم با سِیلی از مسائل اقتصادی و اجتماعی رو به رو هستند، ‌شادی را به میان مردم آورده و از این جهت کاری ارزشمند در حد و اندازه های خود انجام دهد.

نحوه اجرای این برنامه و میزان هنجارشکنی های اصولی آن به حدی بود که بسیاری از افراد سیاسی و دانشگاهی با کمال میل پذیرفتند در این برنامه حاضر شوند، رو به روی مجری توانمند آن بنشینند و هم بخندند و هم بخندانند.

البته نقدهایی نیز به فلسفه کلی برنامه و برخی قسمت های آن موجود است که به عنوان مثال کمال تبریزی، کارگردان مطرح کشورمان، این برنامه را چنین نقد می کند: مشکلات بسیاری گریبان جامعه و مردم را گرفته است و گویی عده‌ای با مشاوره با روانکاوان به این نتیجه رسیده‌اند که جامعه را فقط به سمت خنده ببرند، آن هم خنده بی‌دلیل. آنچه در این برنامه اتفاق می‌افتد، خندیدن برای هیچ است اما این خنده ‌درمانی نیست و این وضعیت در جامعه ترویج می‌شود تا جایی که فکر می‌کنیم باید خود را به نفهمی بزنیم.

با این حال در مقطع کنونی خندوانه را می توان به عنوان یکی از پربیننده ترین و موفق ترین برنامه های تاریخ صدا و سیما نامید که میهمانان آن، حرف هایی که در آن زده می شود و حتی تبلیغات این برنامه، تاثیر گذاری و جهت دهی فوق العاده بالایی در بین مردم و جامعه ایران ایجاد می کنند.

یکی از اصلی ترین پتانسیل های این برنامه میهمانان دسته جمعی ای هستند که به عنوان تماشاگر در برنامه حضور پیدا می کنند، بارها گروهی از بیماران مختلف، ورزشکاران رشته های متفاوت، قشرها و صنف های کاری گوناگون و نیز قومیت های مختلف (همچون کرد ها در برنامه ای که همین هفته روی آنتن رفت)  با حضور در این برنامه، فضا و جو خاصی را در بین بینندگان میلیونی آن ایجاد کرده اند.

در این میان اما هیچگاه شاهد حضور میهمانان تُرک، که بیش از ۲۵ درصد جمعیت کشور را شامل می شوند، در این برنامه نبوده ایم.

برنامه ای که مجری و شخصیت اصلی آن، رامبد جوان، چند باری با افتخار اعلام کرده که ” من ترکم ” و حتی یکی دو بار نیز اشعار ترکی را به صورتی زیبا در برنامه اجرا کرده است.

در مقطع کنونی شاید حضور هدفمند در برنامه خندوانه بتواند از یک نظر، بسیار به کار مردم آذربایجان و بخصوص شهر تبریز آید، به یاد آورید قسمت ۳۵ از فصل سوم برنامه خندوانه که راس ساعت ۲۳ روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ از شبکه نسیم پخش شد و به مناسبت روز شیراز، میزبان میهمانان و هنرمندانی از این شهر بود.

در این برنامه حتی بخش هایی آماده شده بود به نام شیراز گردی که نقاط مختلف گردشگری این شهر را برای میلیون ها بیننده پخش می کرد.

دانلود برنامه خندوانه ویژه برنامه روز شیراز با حضور محمود پاک نیت، علی زند وکیلی و جناب خان

حال چرا شهر تبریز به عنوان شهر اولین‌ها، پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ ،شهر بدون گدا، شهر زیرگذرها و روگذرها، امن‌ترین شهر ایران، سالم‌ترین شهر ایران، مهد سرمایه‌گذاری ایران، دومین شهر صنعتی ایران، دومین شهر دانشگاهی ایران، دومین شهر بلندمرتبه‌ساز ایران، دومین قطب علوم پزشکی ایران، دومین شهر در جذب گردشگر سلامت در ایران، شهر شکلاتی ایران، قطب خودروسازی ایران، قطب قطعه‌سازی ایران، قطب تولید موتور دیزل خاورمیانه، شهر جهانی بافت فرش و یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر ایران، نمی تواند در چنین برنامه ای، برای چند ساعت مورد توجه مردم ایران واقع شده و این عناوین را به آن ها یادآوری کند؟

امروزه یکی از اصلی ترین دغدغه های مردم و برخی مسئولین دلسوز شهر تبریز، بحث آماده سازی و تبلیغات مناسب برای جذب گردشگر داخلی و خارجی و آماده شدن برای سال ۲۰۱۸ می باشد، حال چه فرصتی بهتر از برنامه ای پربیننده با میلیون ها تماشاگر با ذهن های آماده برای تبلیغ و معرفی جاذبه ها و پتانسیل های شهر تبریز و استان آذربایجان شرقی؟

امید می‌رود تا مسئولین شهری و فرهنگی تبریز که باری سنگین بر دوش دارند، با مسئولیت پذیری و استفاده از پتاسنیل چنین برنامه هایی، هم عملکرد خود را بهبود بخشند و گامی در جهت معرفی هرچه بهتر تبریز و آذربایجان در سطح کشور بردارند و هم باعث رونق شهر و شادی مردم شوند…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :