رییس کمیسیون عمران و توسعه شورای اسلامی شهر تبریز، با هشدار در مورد تاثیرات منفی آلودگی هوا بر روی سلامت شهروندان، گفت: در روزهای اخیر که هوا به شدت آلوده بود، حتی pisآلودگی، به بیش ار ۱۵۰ نیز رسید و این، تهدید بزرگی برای سلامت شهروندان محسوب می شود.

به گزارش تبریزمن، وی ادامه داد: در مدتی که شدت آلودگی زیاد بود، میزان مراجعات به مراکز اورژانس و فوریتهای پزشکی، ۲۰ درصد افزایش یافته بود که البته این موضوع، اثرات کوتاه مدت آلودگی هواست  و در بلند مدت و با ادامه این آلودگی ها، مردم تبریز با انواع بیماری های خطرناک و از جمله، سونامی سرطان مواجه خواهند شد.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر تبریز تصریح کرد: آلودگی هوای امروز نتیجه عدم توجه در گذشته به قوانین محیط زیستی است و از آن جمله می توان به نیروگاه تبریزاشاره کرد که  تا همین اواخر از سوخت مازوت استفاده میکرد.

ایرج شهین باهر متذکر شد: در حال حاضر نیز، اکثر کارخانه های آلاینده مجهز به فیلتر های تصفیه نیستند؛ از طرفی دیگر، با وجودی که تردد خودروهای غیر استاندارد روز به روز افزایش می یابد، غالب مراکز معاینات فنی خودروها وظایف خود را به شکل دقیق انجام نمیدهند.

این عضو شورای شهر، تخریب باغات و فضاهای سبز تبریز را نیز یکی دیگر از دلایل ایجاد هوای آلوده دانست و اعلام کرد: از همه مهمتر، در سالهای گذشته بیش از ١۵٠٠ هکتار از باغات تبریزاز بین رفته وتبدیل به پاساژ، مجتمع های مسکونی و کاربری‌های دیگر شده و ریه‌ایی برای تنفس شهر باقی نمانده است.

وی خطاب به مدیران ذیربط گفت: این بخشی از وظایف شماست که در تغییر کاربری ها، از عوامل دخیل در بروز آلودگی هوا، غفلت نکنید.

این عضو شورای شهر همچنین، در پایان از اداره کل محیط زیست خواست به اجرایی شدن قوانین وآئین نامه های مصوب در رابطه با جلوگیری از آلودگی هوا اصرارداشته وقاطعانه بامتخلفان برخورد کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :