نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه آل سعود با اعدام شیخ نمر، اشتباه بزرگی را مرتکب شد، گفت: انتظار داریم دولت ها مهر سکوت را بشکنند و اعتراض خود را به گوش عربستان برسانند.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با این رویکرد عربستان، در آینده نه چندان دور شاهد فروپاشی این رژیم خواهیم بود.
وی با محکوم کردن این عمل رژیم آل سعود ،افزود : ملت های اسلامی باید به پاخیزند.
آیت الله شبستری گفت: عربستان با اعدام شیخ نمر راه را برای قیام های مردمی گسترده تر در این کشور باز کرده است .
رئیس مجمع جهانی اهل بیت (ع) اظهار کرد : رژیم آل سعود هم در بحرین و هم در یمن جنابات بسیاری را مرتکب شد که هیچ عاقلی مرتکب این اشتباهات نمی شود.
آیت الله شبستری با بیان اینکه عربستان اگر مزدور اسرائیل است باید بداند که مزدوری هم حدی دارد، گفت: اینکه صدها موشک و هزاران بمب را بر سر مسلمانان بی گناه می ریزند هیچ عقلی آن را قبول نمی کند و اکنون بدون توجه به احساسات افکار عمومی، شیخ نمر را اعدام می کند و به جاست که همه ملت های مسلمان در برابر این جنایت به پا خیزند.
وزارت کشورعربستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد ۴۷ نفر از شهروندان عربستانی صبح دیروز (شنبه) در ۱۲ منطقه عربستان از جمله آیت الله نمر باقرالنمر روحانی برجسته و رهبر شیعیان عربستان اعدام شدند.
شهید شیخ نمر یکی از برجسته ترین زندانیان سیاسی عربستان است که در تاریخ ۲۳ مهر ۱۳۹۳ به اتهام انتقاد از حکومت عربستان به اعدام محکوم شد.
دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی عربستان چندی پیش حکم اعدام شهید شیخ نمر باقرالنمر را تائید کردند که این مساله مورد اعتراض علما، اندیشمندان و سازمان های اسلامی و بین المللی قرار گرفت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :