استاندار آذربایجان شرقی گفت: استان ما امسال نیز همچون سال های گذشته، پذیرایی زوار اربعین در یکی از مرزهای ورودی به کشور عراق خواهد بود.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده در سومین جلسه ستاد اربعین استان با تبریک هفته دفاع مقدس و گرمیداشت ایثار و فداکاری های رزمندگان ایران اسلامی در ایام دفاع مقدس برای موفقیت رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی در مبارزه با گروهک های تکفیری و تروریستی آرزوی موفقیت کرد.

وی با اشاره به سفر دکتر رحمانی فضلی، وزیر کشور به تبریز گفت: یکی از موضوعات مهم مطروح شده در این سفر، موضوع ماموریت آذربایجان شرقی در اربعین سالجاری بود که نهایتاً مرز مهران به عنوان مرز محل ماموریت قطعی استان در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین انتخاب شده است.

 وی اظهار کرد: بر اساس حکم ستاد مرکزی اربعین، ماموریت استان آذربایجان شرقی، تامین محل اسکان و همچنین تغذیه برای تعدادی از زوار اربعین است.

 استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به همکاری چندین استان دیگر همچون لرستان،اردبیل، گیلان،قزوین، زنجان، البرز و … با استان آذربایجان شرقی در خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی اضافه کرد: برای هماهنگی بهتر و ارائه خدمات مطلوب به زوار، باید جلسه هماهنگی با استان های دیگر در اسرع وقت برگزار و تصمیمات مربوطه اتخاذ شود.

جبارزاده از آمادگی آذربایجان شرقی برای استقبال از زائرین اربعین حسینی خبر داد و گفت: تمامی دستگاه های اجرایی و شهرداری های استان، کمک های مردمی  را به مرز مهران و محل فطعی ماموریت استان آذرباجان شرقی متمرکز کنند و از انجام اقدامات غیرمتمرکز خودداری کنند. این موضوع به تمامی دستگاه های اجرایی ابلاغ شود و دستگاه ها کمک های مردمی را در قالب محل ماموریت استان در مهران متمرکز شود.

 وی همچنین خطاب به اعضای حاضر در این جلسه و مسئولان دخیل در خدمات رسانی به زوار امام حسین(ع) در ایام اربعین اظهار کرد: موضوع تجهیز و آماده سازی محل ماموریت استان در قالب ایجاد موکب و سایر اقدامات لازم از فردا با همکاری مسئولان مربوطه آغاز شود.

گفتنی است استاندار آذربایجان شرقی از زحمات دانشور، مسئول سابق ستاد بازسازی عتبات عالیت استان در اربعین سال گذشته، قدرانی کرده و خطاب به داداش زاده، مسئول جدید ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بر ضرورت انسجام و ارائه خدمات هرچه بهتر و بیشتر به زائرین اربعین تاکید کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :