رئیس کمیته امداد و نجات ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس اعلام کرد: برای پذیرایی از گردشگران در موج دوم سفرهای نوروزی آمادگی کامل داریم.

به گزارش تبریزمن، محبوب ابراهیمی اظهار کرد: تاکید ما در ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس بر پیشگیری است اما در صورت وقوع حادثه و نیاز به امدادرسانی، اکیپ های امداد و نجات ارس در ۲۴ ساعت آماده خدمت رسانی به گردشگران نوروزی هستند.

وی گفت: در جلفا شش اکیپ امداد و نجات ثابت در مبادی ورودی شهر و نقاط حادثه خیز مستقر هستند و دو اکیپ موتورسوار و دو اکیپ گشت سواره نیز وظیفه ارائه سرویس های متناسب با ماموریت شان را دارند. وی اضافه کرد: ضمن اینکه در محدوده های نوردوز و خداآفرین منطقه آزاد ارس هم تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز برای خدمت رسانی شایسته به گردشگران نوروزی پیش بینی شده است.

رئیس کمیته امداد و نجات ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس گفت: شماره تلفن ۴۲۰۳۰۱۲۵-۰۴۱ مرکز پیام ستاد فرماندهی آتش نشانی و امداد و نجات منطقه آزاد ارس در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی و خدمت رسانی به گردشگران نوروزی است.

به گفته ابراهیمی در طول موج اول سفرهای نوروزی ارس هیچ حادثه خاص و ویژه ای در محدوده های منطقه آزاد ارس گزارش نشد و بیشتر تماس ها به درخواست امدادرسانی به خودروهای در راه مانده یا کمک به خودروهای متوقف شده به علت خرابی در جاده ها و معابر منطقه بود.

منطقه آزاد تجاری، صنعتی ارس در استان آذربایجان شرقی (محدوده متصل شهرستان جلفا، و محدوده های منفصل کلیبر و خداآفرین) واقع شده و بنا بر ارزیابی های صورت گرفته از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ایران، پس از منطقه آزاد کیش، دومین منطقه آزاد توسعه یافته و در حال رشد کشور است.
این منطقه که در مجاورت جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار گرفته، دارای ۵۱ هزار هکتار وسعت است و ۱۳۷ کیلومتر با تبریز فاصله دارد.

منطقه آزاد ارس از جمله مناطق گردشگر پذیر آذربایجان شرقی است که در تعطیلات نوروز پارسال پذیرای بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :