سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی از آمادگی هلال احمر استان برای خدمت رسانی به مسافران نوروزی خبرداد.

به گزارش تبریزمن، روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی، سعید کنعانی در نشست کمیته امداد و نجات ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی استان، گفت: در بحث سفرهای نوروزی ایجاد امنیت بین جاده ای برای هموطنان و مسافران حائز اهمیت بوده و دستگاه های دخیل در سفرهای نوروزی از جمله جمعیت هلال احمر در راستای تامین رفاه مسافران ، تمامی امکانات خود را بکار می گیرند.

وی ادامه داد: امسال طرح ملی خدمات نوروزی توسط واحد جوانان ، امداد و نجات و داوطلبان اجرا می شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ادامه داد: امسال با بهره گیری از ۲۳ پایگاه ثابت جاده ای و۲ پایگاه ثابت کوهستان و پست های موقت و برپایی چادرهای جوانان و همچنین با بهره گیری از امداد هوایی در کنار مسافران نوروزی خواهیم بود.

کنعانی برلزوم آمادگی دستگاه های دخیل در سفرهای نوروزی تاکید کرد و افزود: با در نظرگرفتن احتمال شرایط جوی ناپایدار در استان بایستی در صورت وقوع برف و کولاک آمادگی اسکان مسافران را داشته باشیم.

وی گفت: اسکان مسافران نوروزی در راهدارخانه ها و مساجد بین راهی و پایگاه های هلال احمر و در شهرها به ویژه کلانشهر تبریز سالن های ورزشی با هماهنگی دستگاه های مربوطه و شهرداری امکان پذیر خواهد بود.

کنعانی به امداد رسانی در حوادث جاده ای اشاره و خاطرنشان کرد: در امداد رسانی به حوادث جاده ای تعامل بسیار خوبی بین پلیس راه، اورژانس و جمعیت هلال احمر در استان وجود دارد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: با توجه به اینکه هم جمعیت هلال احمر و هم اورژانس در ایام تعطیلات نوروزی اقدام به برپایی پست های موقت می کنند می توان با چیدمان و مدیریت فاصله بین پست ها، محدوده پوشش را به حداقل رساند و با ایجاد فاصله مناسب پست ها از همدیگر، درصد اطلاع از حوادث را افزایش و زمان رسیدن به سر صحنه تصادفات را کاهش داد.

کنعانی اضافه کرد: در حوادث جاده ای جستجو و نجات بر عهده هلال احمر بوده و در بحث انتقال مصدومان به مراکز درمانی جمعیت هلال احمر به عنوان نیروی کمکی درکنار اورژانس ایفای نقش می کند.

وی افزود: نیروهای هلال احمر همواره فراتر از وظایف خود عمل کرده و در بحث انتقال مصدومان روستایی به مراکز درمانی شهرها هم نقش مهمی ایفا می کنند.

کنعانی با تجلیل اززحمات پلیس راه استان گفت:وجود نیروهای پلیس راه در راه ها مایه امنیت و آرامش مسافران بوده و همکاری خوبی بین پلیس راه و هلال احمر در استان برقرار است.

کنعانی آموزش نیروهای بکارگرفته در طرح نوروزی را بسیار ضروری خواند و گفت: برای انتقال مفاهیم آموزشی به مردم هم بایستی از ظرفیت هنر بهره جست .

سرهنگ جواد ناموران فرمانده پلیس راه استان هم با تجلیل از خدمات امدادگران هلال احمر گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر، خدمات موثری به مصدومان و در راه ماندگان و آسیب دیدگان از حوادث ارائه می کنند.

وی ادامه داد: حضور نیروهای امدادی در جاده ها و چراغ گردان خودروهای امدادی آرامش خاصی به مردم می دهد.

سرهنگ ناموران گفت: یکی از مشکلات مهم ما در حوادث جاده ای ، نبود جرثقیل آماده برای جابجایی خودروهای تصادفی است و می بایست درایام نوروز اقدام لازم برای تامین جرثقیل اتخاذ شود.

ناصری نماینده مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان نیز در این نشست گفت: نقطه امید مردم در ایام نوروز دستگاه های امدادی بوده و در این زمینه شاهد همکاری بسیار خوب بین هلال احمر و اورژانس هستیم.

وی اعلام کرد: اورژانس استان علاوه بر پایگاه های ثابت اقدام به برپایی ۱۱ ایستگاه سلامت در محورهای مواصلاتی استان کرده و بالگرد اورژانس بعد از اخذ مجوز لازم در اتوبان پیامبر اعظم ( تبریز – زنجان ) مستقر خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :