مدیرعامل سازمان حمل  نقل و ترافیک شهرداری تبریز از کاهش محسوس آمار سوانح و تصادفات تبریز در مقایسه با سایر کلانشهرهای کشور خبر داد .به گزارش تبریزمن، محمد حسین اسحقی اظهار داشت : در سالهای اخیر و در نهایت درسال ۹۴ با تعامل شهرداری و پلیس راهور آمار سوانح و تصادفات در تبریزبار دیگر کاهش یافته است .

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز از کاهش آمار سوانح و تصادفات رانندگی در ۹ ماه گذشته سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر دادوگفت : فاصله آماری تعداد کشته شدگان تبریز با دیگر کلان شهرهای کشور حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد است .

اسحقی تاکید کرد : این فاصله فاحش بین آمار فوتی و جرحی تبریز با دیگر شهرهای کشور ابتدا به پیشینه فرهنگی و ترافیکی شهروندان تبریزی برمی گردد و از دیگر سو به عملکرد شهرداری تبریز در استفاده از تجهیزات ، ایمن سازی و…( ساخت پلها ، نرده کشی ، خط کشی ، نصب تابلو وعلائم و…) و همچنین همراهی و تعامل نیروهای محترم پلیس راهور در اعمال قانون و مقید ساختن شهروندان اعم از عابرین و رانندگان به رعایت مقررات مربوط می شود .

مدیر عامل سازمان ترافیک ضمن اشاره به کاهش ۱۹ درصدی  آمار فوتی های ۹ ماهه سال ۹۴ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اظهار داشت : آمار فوتی های ۹ ماهه سال ۹۳ ، ۹۶ نفر بوده ، که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال جاری که تعداد آن ۷۱ نفر بوده است  ۱۹ درصد کاهش داشته است .

وی افزود : آمار جرحی در ۹ ماهه سال ۹۳ ، ۵۴۸۷ و خسارتی ۱۳۹۸ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۴ جرحی ۴۱۱۳  و خسارتی ۱۹۱۸ مورد گزارش شده است که به ترتیب ۱۸ و ۴۹ درصد کاهش داشته است . البته این آمار همچنان قابل قبول نمی باشد و بایستی رانندگان ، عابران ، قانونگذاران و مجریان قانون همگی برای کاهش تلفات  ، تلاش خود را بکار گیرند .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :