استاندار آذربایجان شرقی گفت: آمار طلاق در استان غیرقابل قبول است و این آمار باید کاهش یابد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از ایرنا، اسماعیل جبارزاده در دومین همایش سازمان‌های مردم نهاد استان، مهمترین مشکل استان را احیای دریاچه ارومیه دانست و گفت: دولت تدبیر و امید از ابتدای کار در این زمینه برنامه‌ریزی کرده و اقدامات خوبی نیز در این راستا انجام داده است.

وی بر گسترش سازمان‌های مردم نهاد و سپردن کارها به گروه‌های مردم نهاد تاکید کرد و افزود: برای نجات دریاچه به کمک و حمایت این سازمان‌ها نیازمندیم .

وی احیاء دریاچه ارومیه را مقوله‌ای اجتماعی دانست و ادامه داد: اگر همراهی مردم نباشد دریاچه ارومیه احیاء نخواهد شد، از این رو این مهم همگرایی و همدلی و همراهی مردم را طلب می‌کند.

جبارزاده با بیان اینکه وضعیت اعتیاد استان بسیار نگران کننده است، تاکید کرد: بناداریم مشکلات اعتیاد استان را پنهان نکنیم؛ چراکه این امر موجب حل مشکل اعتیاد و مواد مخدر نمی‌شود بلکه با بیان مشکل و طرح آن با مردم می‌توانیم این مشکل را با یکدیگر حل کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به آمار طلاق در آذربایجان‌شرقی اشاره کرد و گفت: آمار طلاق در آذربایجان‌شرقی غیرقابل قبول است و باید کاهش یابد.

وی تقویت و حمایت مؤسسات مردم نهاد را خواستار شد و گفت: در چارچوب مقررات از تشکل‌ها حمایت خواهد شد و در همین راستا معافیت‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود.

جبارزاده افزود: با وجود ۸۵۰ هزار کارمند تحمیلی از دولت قبل و کاهش قیمت نفت و پرداخت یارانه‌ها دولت با مشکل مالی مواجه است.

وی خواستار فرهنگ‌سازی از سوی سازمان‌های مردم نهاد شد و گفت: یکی از دغدغه‌های آینده مشکل آب خواهد بود و این وظیفه سمن‌ها است که مردم را در بحث‌های صرفه‌جویی آگاه کنند.

جبارزاده یادآور شد: اجازه تغییر فضای سبز به دیگر کاربر‌ی‌ها را نخواهیم داد هر چند برایمان گران تمام خواهد شد ولی اجازه نمی‌دهیم فضای سبز در استان و شهر تبریز به فضاهای دیگر تبدیل شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: با وجود بیکاری جوانان در جامعه یکی از کارهای خیری که می‌توان در کشور انجام داد اشتغال‌زایی است.

وی خطاب به سازمان‌های مردم نهاد فعال در بخش قرآنی گفت: نباید قرآن را از مساجد خارج کنیم و باید همه فعالیت‌های قرآنی در مساجد انجام شود.

جبارزاده به فعالیت سازمان‌های مردم نهاد هنری نیز اشاره کرد و افزود:اکنون در مقایسه با گذشته به راحتی می‌توان کنسرت برگزار کرد و راه و رمز ادامه این کنسرت‌ها حفظ آداب و رسوم منطقه است.

وی توانایی‌های افراد فعال در سمن‌ها را یادآور شد و گفت: نگاه ما به افراد جنسیتی نیست بلکه توانایی افراد است و زنان و مردان می‌توانند در سازمان‌های مردم نهاد حضوری مؤثر داشته باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :