مدیربحران شهرداری تبریزآموزش همگانی برای مقابله با حوادث را اولویت امسال این مدیریت اعلام کرد.

به گزارش تبریزمن، مدیریت بحران شهرداری تبریز ، مسعود حسن نژاد با اعلام این مطلب گفت: حوادث وبلایای طبیعی غیرقابل پیش بینی هستند و نمی توان جلوی بروز آنها را گرفت اما می توان با ارائه آموزش های لازم به شهروندان خسارات آنها را به حداقل رساند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و فرهنگ‌سازی قبل از بحران از اهمیت خاصی برخوردار است ، گفت: آموزش همگانی برای مقابله با حوادث  دراولویت برنامه های مدیریت بحران شهرداری در طول سال جاری قرار دارد.

حسن نژاد ادامه داد: تجربه کشورهای موفق درحوزه مدیریت بحران نشان می دهد، برنامه آنان تمرکز بر موضوع آموزشی بوده است و سعی کرده اند با تنوع در نوع آموزش و افزودن جذابیت، آن را برای اقشارمختلف جامعه به ویژه کودکان قابل فهم کنند.

مدیر بحران شهرداری تبریزتصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع همه دستگاه های اطلاع رسانی اعم ازرسانه های گروهی باید به کمک متولیان این بخش بیایند.

 وی همچنین به استفاده ازظرفیت تشکل های مردم نهاد در این مسیر تاکید کرد وافزود:باید جامعه را نسبت به موضوع مدیریت بحران و خطری که هر لحظه جان خود و عزیزانشان را تهدید می کند، آگاه کرد و بهترین راهبرد این سیاست رسانه ملی و آموزش  درمحلات  ومدارس است.

حسن نژاد با بیان اینکه آموزش و فرهنگ‌سازی در بحران باید دردستگاه‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد،  تاکید کرد: مدارس باید دراولویت برنامه های آموزشی باشند .

مدیر بحران شهردرای تبریز درادامه گفت: در این راستا تا کنون دوره های آموزشی آمادگی در مقابل بلایای طبیعی در اکثرمدارس نواحی ۴ و۵ آموزش وپرورش شهر تبریز برگزارشده وبنا داریم تا پایان امسال اکثرمدارس تبریز را با همکاری آموزش وپرورش تحت پوشش قراردهیم .

وی برگزاری دوره های آموزشی درفرهنگسراها ومساجد را از دیگر برنامه های این مدیریت عنوان کرد و گفت: با همکاری هئیت امنای مساجد وهمچنین ستادهای بحران مناطق ده گانه شهرداری تبریز دوره های آموزشی مدیریت بحران در فرهنگسراها برای عموم شهروندان برگزارمی گردد.

به گفته های مدیربحران شهرداری تبریز، برگزاری دوره های آموزشی مدیریت بحران برای ساکنین اماکن مسکونی وتجاری ، فروشگاههای بزرگ ، ادارات وسازمان ها از دیگربرنامه های این مدیریت در طول سال جاری می باشد .

حسن نژاد درپایان تاکید کرد: مقررشده در طول برگزاری جشنواره تابستانی تبریزو درکناراین جشنواره در پارک های مختلف تبریزکارگاههای آموزشی مقابله با بلایای طبیعی برگزارشود تا عموم شهروندان بتوانند تا حدودی با موضوعات آموزشی قبل از بحران آشنا شوند .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :