جعفر پاشایی آموزش و پرورش را به عنوان فراگیرترین نهاد دولتی استان نامیده و از آمادگی کامل این نهاد برای همکاری های مشترک در جهت افزایش سلامت عمومی جامعه خبرداد.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، جعفر پاشایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری ۴ جانبه در جهت افزایش فعالیت بدنی مردم اظهار کرد: آموزش و پرورش بزرگترین فصل مشترک میان حاکمیت و مردم است، ما با ۶۵۰ هزار دانش آموز و ۴۷ هزار پرسنل پتانسیل فوق العاده بالایی در جهت فرهنگ سازی، مخصوصا در حوزه ی بهداشت و درمان دارا هستیم.

وی ادامه داد: در بحث کمربند ایمنی، دانش آموزان همیار پلیس، بیشترین نقش را در جهت فرهنگ سازی این موضوع داشته اند و تاثیر عالی خود را به نمایش گذاشتند، هم اکنون نیز آموزش و پرورش آمادگی دارد تا از تمام ظرفیت خود برای بهبود سطح سلامت مردم با استفاده از کمپین های مختلف و طرح های جدید استفاده کند.

پاشایی افزود: در بحث ورزش و افزایش فعالیت بدنی، از سال گذشته طرحی به نام المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای ایجاد شده است که در نتیجه آن حدود ۳ هزار تیم ورزشی در ۱۲۰۰ مدرسه تشکیل شده است. در آینده نیز امیدواریم بیش از پیش بستر های لازم را در مدارس فراهم کرده و باعث افزایش سلامت جامعه شویم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در خاتمه تاکید کرد: دستورات لازم به تمام نقاط استان داده شده است و با انجام هماهنگی های لازم در نظر داریم تحرک و فعالیت بدنی دانش آموزان استان را در ابعاد مختلف افزایش دهیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :