فرماندار تبریز با اشاره به جایگاه سرشماری در تصمیم سازی ها و برنامه ریزی ها گفت: ه مکاران فرهنگی نقش ویژه ای در گسترش دامنه ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن دارند.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی فرمانداری تبریز، رحیم شهرتی فر روز سه شنبه در جلسه هماهنگی ستاد سرشماری تبریز با مدیران و کارشناسان ناحیه ۲ آموزش و پرورش گفت: جامعه ایرانی در کشورهای آسیایی اولین کشوری بوده است که قدم در مسیر توسعه سیاسی، علمی و فرهنگی گذاشته و در این راه با موانع و سختی هایی روبرو بوده است.

وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر شرایط برای سرعت بخشیدن به روند توسعه متوازن فراهم است و همه مردم به خصوص جامعه فرهنگی کشور باید برای انتخاب مسیر و روش های صحیح توسعه کشور نهایت همکاری و همراهی را داشته باشند.

فرماندار تبریز گفت: برای اعتلای فرهنگی جامعه و احیاء تمدن نوین ایرانی اسلامی نیازمند شناخت روش های علمی، صحیح و اطلاعات دقیق هستیم که در سرشماری قسمت اعظم این اطلاعات بدست خواهد آمد.

وی ادامه داد: روش دقیق، سریع و قابل اطمینان سرشماری روش اینترنتی است و انتظار از فرهنگیان عزیز نیز فرهنگ سازی و تبیین امتیازات ثبت نام اینترنتی اطلاعات به دانش آموزان و سایر اقشار مردم می باشد.

شهرتی فر با ذکر نمونه هایی از آمارسازی های کاذب در دولت گذشته و آثار زیانبار این عمل اظهار امیدواری کرد در دولت تدبیر و امید برنامه ریزی ها و تصمیمات بر پایه اطلاعات دقیق صورت گیرد وآثار مثبت آن حصول نتایج قابل قبول برای مردم و نظام اسلامی باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :