لیگ برتر باشگاه‌های کشور در حالی از فردا شروع خواهد شد که استان آذربایجان شرقی با سه نماینده، در این دوره شرکت خواهد کرد.

تبریزمن، سرویس ورزشی : امسال، شهر تبریز فصل بسیار شلوغی را در لیگ برتر باشگاه‌های کشور خواهد داشت، سه تیم تراکتورسازی، ماشین سازی و گسترش فولاد که با خرید بازیکنان نامدار، تیمی بسیار قدرتمند را برای لیگ برتر بسته‌اند، در این رقابت ها حضور خواهند داشت، میخواهیم نگاهی بیندازیم به بازیکنان خارجی سه تیم استان در این رقابت ها :

گسترش فولاد : آبی‌های تبریزی، پس از کسب مقام نهم در فصل گذشته، با حفظ کادر فنی، بازیکنانی را به تیم اضافه کردند و همچنین تعدادی از بازیکنان فصل گذشته را نیز واگذار کردند.

گسترش فولاد تبریز، تحت هدایت فراز کمالوند، در فصل نقل و انتقالات، مانند سایر تیم های استان، عملکرد چشمگیری داشت و اغلب بازیکنان مد نظر خود را به دست آورد.

گسترشی‌ها در این فصل، سه بازیکن خارجی در ترکیب خود دارند و میتوانند یک بازیکن خارجی آسیایی دیگر را نیز به تیم خود اضافه کنند.

فرناندو دخسوس : دروازبان ۳۲ ساله‌ی برزیلی، که در فصل گذشته با پیراهن استقلال خوزستان به مقام قهرمانی لیگ برتر باشگاه‌های کشور دست یافت.

سایت ترانسفر مارکت، برای دخسوس قیمت یک میلیون یورو، ارزشگذاری کرده است.

دخسوس در فصل گذشته، آمار خیره کننده ای در دروازه‌ی تیم خوزستانی داشت، به طوری که در ۳۰ بازی‌ که در دروازه‌ی استقلال خوزستان قرار گرفت، فقط چهارده بار، دروازه اش باز شد و در ۱۷ بازی موفق به کلین شیت شده بود و میانگین ۰٫۴۶ گل خورده در هر بازی را به نام خود ثبت کرد.

دخسوس در فصل گذشته، دو پاس گل هم داشت و یک کارت زرد هم در کارنامه‌اش ثبت شده بود.
photo_2016-07-26_15-30-23
مگنو باتیستا : هافبک ۳۰ ساله‌ی برزیلی گسترش فولاد که فصل قبل نیز در همین تیم عضویت داشت، در سایت مرجع قیمت گذاری بازیکنان فوتبال، چهارصد هزار یورو قیمت دارد.

باتیستا در فصل گذشته، ۲۸ بار با پیراهن گسترش فولاد، به میدان رفت که یک گل و یک پاس گل، کارنامه‌ی وی در گسترش ۹۴-۹۵ بوده است.

باتیستا، در فصل گذشته جزو بازیکنان خشن لیگ بوده است، به طوریکه داوران در ۲۸ بازی، برای جریمه‌ی وی، شش بار از کارت زرد و یک بار هم از کارت قرمز مستقیم استفاده کرده اند.

لوسیانو پریرا : مهاجم گلزن و ۳۲ ساله‌ی برزیلی، آخرین بازیکن خارجی کمالوند در این فصل لیگ برتر تا این لحظه است، بازیکن سابق فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان، در نقل و انتقالات تابستانی، به جمع شاگردان کمالوند اضافه شد.

شیمبا، در سایت ترانسفر مارکت ۷۰۰ هزار یورو قیمت دارد.

مهاجم برزیلی گسترش فولاد، در فصل گذشته در ۱۶ بازی برای سپاهان، آمار ۶ گل و ۲ پاس گل را از خود به جای گذاشت که یکی از شش گل زده شده، از روی نقطه پنالتی بوده است، همچنین پریرا، ۷ کارت زرد در فصل گذشته، از داوران دریافت کرده است.

پریرا در تمام ۱۵ بازی که در لیگ و جام حذفی برای سپاهان به میدان رفته بود، در ترکیب اصلی تیم بود و هیچگاه در فصل گذشته به عنوان بازیکن تعویضی به میدان نیامده بود.

گسترش فولاد، با فروش تعدادی از بازیکنان خارجی خود مانند پیمنتا، گئورگیف و جکسون و جذب ستاره‌هایی مانند دخسوس و شیمبا به نوعی، کیفیت را به کمیت ترجیح داد، به طوریکه ۴ بازیکن فصل گذشته‌ی گسترش روی هم، نهصد هزار یورو ارزش داشتند، در حالی که سه بازیکن خارجی این فصل گسترش، مجموعا دو میلیون و یکصد هزار یورو بها دارند که نشان می‌دهد کمالوند از خریدهای فصل قبل خود چندان راضی نیست.

ماشین سازی : این تیم که پس از ۲۰ سال تحت هدایت رسول خطیبی، به سطح اول فوتبال کشور بازگشته، با بستن تیمی در حد نام ماشین سازی قصد دارد به هدفگذاری خود در این فصل نزدیک شود، از این رو تعدادی بازیکن خارجی به خدمت گرفته که به بررسی هرکدام خواهیم پرداخت :

مانوئل فرناندز : دروازبان ۳۰ ساله‌ و اسپانیایی فصل گذشته‌ی دیپورتیوو لاکرونیا، در فصل نقل و انتقالات به ماشین سازی تبریز پیوست.

سایت ترانسفر مارکت مبلغ ۴۰۰ هزار یورو، روی این بازیکن قیمت گذاری کرده است و با این رقم، مانوئل، گران ترین بازیکن خارجی ماشین سازان خواهد بود.

این دروازبان، در فصل گذشته،۷ بازی را در لالیگا و ۴ بازی را در جام حذفی باشگاه‌های اسپانیا از ابتدا در ترکیب دیپورتیوو حضور داشت و یک بازی به صورت تعویضی به میدان رفت و در این ۱۲ بازی، ۲۵ بار دروازه‌اش توسط حریفان باز شد و فقط یک بازی موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌اش شد.

میانگین ۲٫۰۸ گل خورده در هر بازی، آمار دروازبان جدید ماشین سازان در فصل گذشته‌ی لالیگا میباشد.

ادسون هنریک : مدافع جدید و ۲۹ ساله‌ی برزیلی، که از تیم اسلاون بلوپو کرواسی، با عقد قرارداد رسمی به جمع بازیکنان ماشین سازی پیوست، دیگر بازیکن خارجی رسول خطیبی است.

photo_2016-07-26_15-30-20
سایت ترانسفر مارکت، ۳۰۰ هزار یورو روی این بازیکن قیمت گذاشته است.

هنریک فصل گذشته، با پیراهن اسولاون بلوپو در یازده بازی در لیگ و جام حذفی، از ابتدا در ترکیب تیمش به میدان رفت و در ۳ بازی نیز به صورت تعویضی جایگزین شد و فقط ۳ کارت زرد را به نام خود ثبت کرد.

ثائر کروما : هافبک سوریه ای و ۲۶ ساله‌ که از الوطن عراق، با قرارداد رسمی به عنوان تک سهمیه‌ی خارجی آسیایی ماشین سازی به این تیم پیوست.

قیمتی برای این بازیکن در سایت ترانسفر مارکت، ثبت نشده است.

این بازیکن، در تیم ملی سوریه سابقه‌ی پنج بازی ملی را دارد.

تراکتورسازی : تراکتورسازی تبریز، با بازگرداندن دو تن از بهترین‌های خارجی چند فصل اخیر تیم و بیرون ریختن بازیکنان خارجی فصل گذشته، فقط با دو بازیکن خارجی در این فصل به مصاف حریفان خود خواهد رفت.

جاسم کرار : بازیکن ۲۹ ساله، پرحاشیه و عراقی اسبق تراکتور، که پس از جدایی از جمع این تیم به استقلال و چند تیم عربی دیگر رفت، چندان روزگارش به خوبی تراکتور نبود.

photo_2016-07-26_15-30-08
کرار تا اواخر نیم فصل در استقلال بود و حواشی‌اش مثل همیشه کار دستش داد تا با جدایی از این تیم، به الوطن در لیگ عراق بپیوندد و چندان زیاد در این تیم نتواند فروغ همیشگی را داشته باشد.

هافبک عراقی تراکتور، سیصد هزار یورو در سایت ترانسفر مارکت قیمت دارد.

کرار در فصل گذشته، در یازده بازی در استقلال، شش بار در ترکیب آبی‌های پایتخت قرار گرفت که دوتای آن‌ها در لیست یازده نفره‌ی اولیه بود و در چهار جدال به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمد و کلا ۲۳۲ دقیقه در میدان حضور پیدا کرد و موفق به دادن فقط یک پاس گل شد.

کرار در تیم الوطن فقط در سه بازی حضور داشت که در هرسه آنها در ترکیب اولیه حضور داشت و یک کارت زرد، تنها آمار وی در تیم کشورش بود.

لوسیانو ادینهو : ادینهوی ۳۴ ساله نیز با جدایی از جمع سرخپوشان تبریزی و پیوستن به تیم السیلیه قطر، سرنوشتی مانند کرار داشت.

ارزش ادینیو در سایت مرجع ارزشگذاری بر بازیکنان فوتبال، سیصد و پنجاه هزار یورو برآورد شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :