تراکتورسازان، تحت هدایت امیر قلعه نویی، عملکرد چشمگیری در فصل نقل و انتقالات پیش فصل لیگ برتر باشگاه‌های کشور داشتند و ستارگان زیادی را از تیم‌های مختلف دور هم جمع کرده اند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: حال میخواهیم نگاهی بیندازیم به تراکتور ۹۵-۹۶ :

تراکتورسازی
میانگین سنی :

تراکتور این فصل نسبت به تراکتوری که توسط تونی اولیویرا بسته شد، پیر تر شده است.

تراکتور امیر قلعه نویی در این فصل با میانگین سنی ۲۶٫۳، ۰٫۴ واحد از تیم تونی پیر تر شده است و بازیکنان جوان در این تیم به تعداد محسوسی کاهش پیدا کرده است.

در این میانگین، محسن بنگر، با ۳۷ سال پیرترین و سهیل صالحی با ۱۹ سال، جوان ترین بازیکنان این فصل تراکتور هستند.

بازیکنان خارجی :

بازیکنان خارجی تراکتور، در این فصل نسبت به فصل گذشته نیز کمتر شده است.

تراکتور که در فصل گذشته، آگوستو سزار، کارلوس کاردوسو، ایان رمزی، حمزه یونس و آلویز نانگ را در ترکیب خود داشت، در این فصل فقط از دو بازیکن خارجی ( لوسیانو ادینیو و کرار جاسم ) در ترکیب خود بهره میبرد و بیشتر از بازیکنان داخلی استفاده می‌کند.

 ارزش مالی تیم :

تراکتورسازی، در این فصل هرچند بازیکنان زیاد و گران قیمتی را خریده ولی نسبت به فصل گذشته، تیم کم خرجی را روانه‌ی لیگ برتر خواهد کرد.

فصل گذشته تراکتور برای ۳۲ بازیکن، ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو هزینه صرف کرد که به طور میانگین، برای هر بازیکن ۴۲۵ هزار یورو میرسد، ولی در این فصل امیر قلعه نویی برای ۲۵ بازیکن ۷ میلیون و ۳۲۵ هزار یورو خرج کرد که به طور میانگین ۳۲۹ هزار یورو برای هر بازیکن، پول خرج کرده است.

گران ترین بازیکن تیم تونی، حمزه یونس با قیمت ۲ میلیون یورو در سایت ترانسفر مارکت بود، این در حالی است که سروش رفیعی، گران ترین بازیکن تراکتور قلعه نویی است که در همین سایت ۱ میلیون یورو قیمت گذاری شده است.

همچنین در تیم قلعه نویی، فقط سروش رفیعی ۱ میلیون یورو قیمت دارد و سایر بازیکنان، زیر این مبلغ قیمت گذاری شده اند ولی در تراکتور تونی، ۳ بازیکن تیم، ۱ میلیون و بالای این رقم قیمت دارند که نشان از پرخرجی در تیم تونی دارد.

میانگین سنی خرید و فروش های تیم :

تراکتور در ادامه‌ی‌‌‌ روند جوانگراییش در این فصل، خرید و فروش‌های خود را نیز جوانتر کرده است، به طوریکه تراکتور، دارای خریدهایی با میانگین سنی ۲۳٫۲ است که نسبت به میانگین سنی خریدهای تونی ۲ سال کوچکتر است.

همچنین بازیکنان فروشی تراکتور قلعه نویی ، دارای میانگین سنی ۲۴٫۸ هستند که این رقم در مقایسه با میانگین فروشی های تونی، نزدیک ۱٫۵ سال کوچکتر است.

میانگین درآمد و خرج در فصل نقل و انتقالات :

امیر قلعه نویی و مصطفی آجرلو در این فصل حدود ۳٫۱۳ میلیون یورو برای خرید بازیکنان جدید هزینه کرد و در عوض، از فروش بازیکنانی که از تیم های دیگر پیشنهاد داشتند، حدود ۵٫۰۳ میلیون یورو برای تیم درآمد زایی کرد که ۱٫۹ میلیون یورو برای باشگاه سود خالص داشت.

در آن سوی میدان، تونی ۸٫۹۳ میلیون یورو برای بازیکنان مد نظرش هزینه صرف کرد و با فروش تعدادی از بازیکنان مازاد، ۱۰٫۱۸ میلیون یورو برای تیم درآمد مالی کسب کرد که ۱٫۲۵ میلیون یورو سود خالص در جیب تراکتور قرار داد.

با این تفاسیر، سردار اجرلو و امیر قلعه نویی در فصل نقل و انتقالات با جذب ستارگان مد نظرش امیدوار است، بتواند خواسته‌های هواداران را براورده کند و تیمی در حد نام تراکتور، روانه‌ی لیگ برتر باشگاه‌های کشور شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :