نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، در پیامی به کنگره «فرهنگ دینی و انقلابی در اشعار شهریار» آثار استاد شهریار را از مصادیق بارز شعر مورد تاکید پیامبراعظم (ص) در مورد شعر حکمی عنوان کرد.

به گزارش تبریزمن، در پیام آیت‌الله مجتهد شبستری که صبح امروز در مراسم گشایش کنگره «فرهنگ دینی و انقلابی در اشعار شهریار» قرائت شد،  آمده است: راز اصلی آوازه شعر شهریار، پیوند با لطافت دین و تکیه به ایمه اظهار (ع) است.

زنده یاد شهریار، از برکت همین انفاس قدسی، با وجودی آکنده از عشق و شور، به خلق آثار بدیعی پرداخت که گذشت زمان نمی‌تواند از جلای آن بکاهد.

وی در ادامه تبلور هویت دینی را از شاخص‌های مهم شعر شهریار عنوان کرده و آورده است:  استاد شهریار، بخش اخیر عمر و هنر خویش را در استخدام انقلاب اسلامی و ارزش های آن قرار داد. او دلداده امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری بود و این امر به وضوح در شعر و اندیشه او بارز است.

امام جمعه تبریز همچنین با یادآور شدن بخشی از سروده های شور انگیز شهریار متذکر شده است: سروده‌های حکمت آمیز استاد شهریار، نشانه ارادت و پیوند عمیق استاد شهریار با ارزش‌های اصیل دینی و انقلابی است.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :